شناسهٔ خبر: 34727795 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد

تهیه بانک اطلاعاتی آراء قضایی ارفاقی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها

حمیدیان گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون تهیه بانک اطلاعاتی آراء قضایی ارفاقی، تقدیر از قضات فرهیخته و مقایسه تطبیقی حوزه‌های قضایی با یکدیگرروند بهره گیری از این ظرفیت را در جهت کاهش جمعیت کیفری تسریع بخشید.

صاحب‌خبر -
تهیه بانک اطلاعاتی آراء قضایی ارفاقی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‎هابه گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نشست بررسی موانع قانونی، قضایی و اجرایی تعویق صدور حکم و نظام نیمه آزادی باحضور قضات دادگاه‌های کیفری دو شهرستان زاهدان در سالن جلسات دادگستری این شهرستان برگزار شد.
 
در این نشست محمدعلی حمیدیان بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان با بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود تاکید کرد.
 
وی با اشاره به ساز و کار‌هایی همچون تعویق صدور حکم، نظام نیمه آزادی و نقش آن در ارتقای امنیت اجتماعی، کاهش هزینه‌های سازمان‌های تامینی و تربیتی اصلاح مجرمین گفت: با این رویکرد می‌توان از نظام خانواده به عنوان هسته اصلی شکل گیری رفتار‌های مقبول اجتماعی صیانت کرد و شایسته است قضات محاکم کیفری نسبت به صدور آرا در چارچوب‌های مذکورمساعی لازم را مبذول کنند.
 
حمیدیان درپایان خاطرنشان کرد: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون تهیه بانک اطلاعاتی آراء قضایی ارفاقی، با تقدیر از قضات فرهیخته و مقایسه تطبیقی حوزه‌های قضایی با یکدیگرروند بهره گیری از این ظرفیت را تسریع بخشید.
 
انتهای پپیام/

نظر شما