شناسهٔ خبر: 34719767 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مقصودی طلایی شد/ فیروزپور به مدال برنز رسید

امیر حسین مقصودی و محمدصادق فیروزپور به مدال طلا و برنز پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان ر سیدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان در شهر تالین استونی در حال برگزاری است که امیرحسین مقصودی به مدال طلا وزن ۶۵ کیلوگرم رسید. محمدصادق فیروزپور صاحب مدال برنز شد و عباس فروتن نیز تا دقایقی دیگر برای کسب مدال  طلا به مصاف حریف خود خواهد رفت.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر استفان کومان از رومانی را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کانتا توکوریکی از ژاپن با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید. وی در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۷ بر ۷ از سد توران بایراموف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر احمت سلیم ایگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مقصودی در دیدار نهایی با شکست ۸ بر ۴ کوربان شیرایف از روسیه طلایی شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر سیمون ووتکوفسکی از لهستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر یک پیروز شد. فیروز پور در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی آرمان آندراسیان از ارمنستان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.وی در دیدار رده بندی با نتیجه ۵ بر ۴ اشرف آشیروف آذربایجانی را مغلوب کرد و برنزی شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر رحمان روسیدانمو از چین را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس با نتیجه ۱۳ بر ۲ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فروتن در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۲ از سد فیض اله آکتورک از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار یونگر باستیدا پومارس از کوبا است.

در وزن ۵۷ کیلوگرم امیر پرسته در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر برایدن تود از کانادا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، پرسته حذف شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۵ مغلوب فاتح بنفردجلاه از الجزایر شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، شیخ اعظمی از دور مسابقات کنار رفت.

بیشتر بخوانید:

دبیر به یکی دیگر از رقبایش حکم داد/ جیره سرایی رئیس کمیته پیشکسوتان فدراسیون کشتی شد

زارع فینالیست شد/حذف شیرازی و حبیبی در روز رسیدن نخودی و عبدالهی به گروه بازنده ها

انتهای پیام/

دو مدال طلا و برنز برای ایران در کشتی آزاد جوانان جهان

 

نظر شما