شناسهٔ خبر: 34082619 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

گران‌فروشی؛ بیشترین تخلف اصناف خراسان‌جنوبی

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و گران‌فروشی را بیشترین تخلفات انجام شده ذکر کرد و گفت: بیشترین تخلفات صورت گرفته در سه ماهه نخست امسال مربوط به گروه مواد غذایی بوده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علی تهوری ظهر امروزدر نشست خبری، از اجرای دو طرح نظارتی در سال جاری توسط سازمان صمت در استان خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون نیز در حال اجرای طرح نظارت بر خدمات عمومی و دولتی هستیم.

وی در خصوص پلمپ واحدهای صنفی متخلف، بیان داشت: در این زمینه آنچه وظیفه بازرسان است تشکیل پرونده تخلف براساس فرم گزارش شده و ارسال به مراجع ذی‌صلاح است که در نهایت تعیین حکم توسط دادستان صورت می‌پذیرد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی اعلام کرد: بیشترین تخلفات صورت‌گرفته در سه ماهه نخست امسال مربوط به گروه مواد غذایی، میوه و تره‌بار، کالای قاچاق، نانوایی، پوشاک، کیف و کفش و سایر گروه‌های کلایی بوده است.

تهوری عدم درج قیمت، فاکتور خرید و گران‌فروشی را بیشترین تخلفات انجام شده ذکر کرد و بیان داشت: عدم درج قیمت اصلی‌ترین دلیل برای حقوق مصرف‌کننده و برای واحد بازرسی نیز بسیار حائز اهمیت است لذا عدم درج قیمت تخلف بوده و از طریق تعزیرات حکومتی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت بسته به شرایط عرضه و تقاضا دارد، تبیین کرد: حداکثر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی به صورت شقه و با لیبل آبی 90 هزار تومان است و بیشتر از این قیمت تخلف بوده و با واحدهای متخلف برخود خواهد شد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در دو ماه گذشته افت قیمت در دام زنده داشتیم و قیمت هر کیلو دام زنده به 35 هزار تومان کاهش یافت، توضیح داد: ارز تأمین گوشت از دولتی به نیمایی تبدیل و بر قیمت دام تأثیر گذاشت و صف‌های گوشت کم و جمع شد و هم‌اکنون قیمت هر کیلو دام زنده از 45 هزار تومان تا 50 هزار تومان است.

تهوری عنوان کرد: براساس مصوبات کمیته تخصصی تنظیم بازار، قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم 13 هزار و 300 تومان اعلام شده و این قیمت ثابت و هیچ مشکلی برای تأمین گوشت مرغ در استان نداریم.

وی تبیین کرد: شرایط بازار به نحوی است که اگر بر قیمت گوشت مرغ فشار بیاوریم با کمبود عرضه روبرو می‌شویم لذا سعی کردیم قیمت‌ها را متعادل نگه داریم.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند تخلفات اقتصادی واحدهای عرضه کننده کالا و خدمات را از طریق تماس با سامانه 124 به ستاد خبری این سازمان گزارش دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/69039/ج

نظر شما