شناسهٔ خبر: 34082508 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

حسینی‌کیا در گفت‌و‌گو با میزان:

راهکارهای کاهش قیمت کود شیمایی در جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس بررسی شد

عضو کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس با بیان اینکه راهکارهای کاهش قیمت کود شیمایی در جلسه عصر امروز این کمیسیون بررسی شد، گفت: در حال حاضر و از ابتدای سال تاکنون نرخ کود شیمایی ۱۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است که برای کشاورز مقرون به صرفه نیست.

صاحب‌خبر -
بررسی راهکارهای کاهش قیمت کود شیمایی در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس/افزایش ۱۱۰ درصدی نرخ کود شیماییحجت الاسلام سید جواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در این جلسه معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از روند اجرای  سازوکار دولت الکترونیک در کشور، ارائه کردند.

وی افزود: این گزارش، گزارش مبسوط و جامعی بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: همچنین عصر امروز کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن تشکیل جلسه داد و به موضوع مشکلات افزایش قیمت کود شیمیایی پرداخت چرا که در حال حاضر شاهد گرانی کود شیمیایی هستیم.

حسینی‌کیا بیان داشت: در این جلسه نظرات مسئولین جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه درباره افرایش قیمت کود شیمایی استماع شد. در این جلسه مسئولین وزارت جهاد تاکید داشتند که این مسئله در اختیار آن‌ها نیست و از سوی دیگر پتروشیمی‌ها هم تاکید دارند که نرخ را قانون مشخص کرده و بر اساسا قانون نرخ را گران کردیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: با همه اوصاف در حال حاضر و از ابتدای سال تاکنون نرخ کود شیمایی ۱۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است که برای کشاورز مقرون به صرفه نیست. در این جلسه قرار شد مسئولین راهکاری برای این مشکل پیدا کنند.

انتهای پیام/

نظر شما