شناسهٔ خبر: 34082494 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

معاون سیما در دیدار معاون وزیر صنعت معدن و تجارت:

تمام ظرفیت های ستاد رسانه ای رونق تولید فعال شده است/ عقد 40 قرارداد در جشنواره کارآفرینی

معاون سیما و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نقش آفرینی موثر و ویژه ستاد رسانه ای رونق تولید بحث و تبادل نظر کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، نشست هم اندیشی ستاد رسانه‌ای رونق تولید با حضور دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما و رییس ستاد، دکتر سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزیر، انواری رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و حسینی مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت، مجید زین العابدین مدیر شبکه یک و قائم مقام ستاد و دکتر سیاح مدیر گروه دانش و اقتصاد شبکه یک و دبیر ستاد در محل جلسات ساختمان معاونت سیما برگزار شد.

دکتر میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در این نشست با بیان اینکه تمام ظرفیت ها برای جریان سازی و تاثیرگذاری حداکثری ستاد رسانه ای رونق تولید فعال شده است افزود: هدف اصلی ستاد ایجاد تحرک در بین دستگاه ها و مطالبه گری است تا در فضایی تعاملی موانع رونق تولید برداشته شود و وضعیت کسب و کارها و کارآفرینان کشور ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: وزارت صنعت معدن و تجارت به دلیل ماموریت های متنوع یکی از بازیگران اصلی این عرصه هست و باید متناسب با این ظرفیت در ستاد رسانه ای رونق تولید مشارکت بیشتری داشته باشد و در امتداد اقدامات خود از این فرصت رسانه ای برای تحقق اهداف خود بهره برداری کند.

رییس ستاد رسانه ای رونق تولید تصریح کرد: طراحی ستاد پیگیری مشکلات تولید و عقد 40 قرارداد حمایت مالی در جشنواره کارآفرینی و پخش میان برنامه های آموزشی و انگیزشی از جمله اقدامات این ستاد است که در نهایت منجر به امید آفرینی در جامعه و به خصوص حوزه صنعت می شود.

همچنین دکتر زرندی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با بیان اینکه ورود فعالانه صداوسیما به میدان تولید کاملا مشهود و ستودنی است، گفت: باید با لحاظ کردن اولویت ها و به صورت موضوع به موضوع تا رسیدن به نتیجه پیش رفت و رسانه ملی در این میان با مطالبه از طرف های ذینفع می تواند حل مشکلات را تسریع ببخشد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه نیازهای صنعت در اواخر تیر ماه افزود: این بار به دنبال برگزار نمایشگاه دستاوردها نبودیم بلکه قرار است نیازهای واحدهای تولیدی مختلف را در فضایی نمایشگاهی ارائه کنیم. با این کار ظرفیت های کشور نظیر صنایع مختلف، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها را برای تامین این کمبودها فراخوان و فعال می کنیم که فکری برای تامین آن ها کنند و کشور را از واردات بی نیاز کنیم.

زرندی اظهار داشت: از رسانه ملی و این ستاد می خواهیم تا به این نمایشگاه که با نام نهضت ساخت داخل برگزار خواهد شد، توجه ویژه ای داشته باشد و با حمایت رسانه ای خود زمینه ساز حمایت از صنعت کشور شود.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود بازارهای خوب منطقه ای گفت: از هزار و سیصد میلیارد دلار واردات 15 کشور همسایه، سهم ایران تنها دو درصد است و هدف گذاری ما رشد دو برابری این میزان است.

وی تصریح کرد: شرایط تحریم فرصت هایی را برای برخی صنایع داخلی ایجاد کرده و باید از آن برای رونق و توسعه استفاده کرد و واحدهای تعطیل را فعال و واحدهای کم رونق را فعال تر کنیم و سرمایه گذاران را به سمت تولید سوق دهیم.

در این نشست دیگر اعضای ستاد و مدیران وزارتخانه صنعت نیز در خصوص زمینه های همکاری مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

نظر شما