شناسهٔ خبر: 34082434 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

صنعا: عقب‌نشینی امارات از یمن تلاشی برای تسهیل حضور بین‌المللی در دریای سرخ و باب المندب است

معاون رئیس هیئت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن متذکر شد، عقب‌نشینی امارات از یمن با هدف تسهیل حضور نیرو‌های بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب صورت می‌گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، «جلال رویشان» معاون رئیس هیئت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن تصریح کرد، تصمیم امارات به خارج کردن نیروهایش از یمن به هدف تسهیل حضور نیروهای بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب صورت می‌گیرد.

رویشان تأکید کرد، ایجاد «فرماندهی عملیات مشترک» در ساحل غربی نیز در این چارچوب صورت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که تنش در منطقه به نگرانی آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس از راه ابریشم چین برمی‌گردد، تأکید کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از عربستان سعودی و امارات به بهانه حمایت از آنان باج‌خواهی می‌کند.

پیشتر برخی منابع خبر داده بودند که نیروهای اماراتی در استان عدن یمن 500 سرباز شبه‌نظامی وابسته به شورای انتقالی را برای آموزش نظامی به خارج از یمن اعزام کرده است.

منابع مذکور با اعلام این‌که عملیات انتقال به صورت زمینی و هوایی انجام شده است، از ذکر نام طرف‌های میزبان خودداری کردند.

 

از سوی دیگر، «محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا اعلام کرد، کشورهای عضو ائتلاف سعودی به کسانی نیاز دارند که به آنها کمک کنند و از باتلاق مرگ و نابودی نجات‌شان دهند.

عبدالسلام در توییتی با اشاره به تجاوز خارجی به یمن و مزدوران داخلی و خارجی که به متجاوزان خدمت می‌کنند، نوشت: «ماهیت منطقه‌ای و بین‌المللی این تجاوزگری به گونه‌ای آشکار است که هرگونه جایگاه رهبری را از مزدورانی که در توهم آن به سر می‌برد، سلب می‌کند.»

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما