شناسهٔ خبر: 34026311 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

پیشروی ارتش یمن در جیزان؛ شکار ۱۴ مزدور سعودی

رسانه‌های یمنی از تسلط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور بر چندین مقر نظامی در محور جیزان خبر دادند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز پنجشنبه تعدادی از مقرهای نظامی تحت اشغال مزدوران ارتش سعودی در محور جیزان را به کنترل خود درآوردند.

در همین راستا یک منبع نظامی گفت که نیروهای یمنی به مقرهای نظامی مزدوران ارتش سعودی در شرق کوه "الدود" واقع در جیزان حمله کردند و موفق شدند تعدادی از این مقرها را به کنترل خود در بیاورند.

این منبع از انهدام یک خودروی نظامی مزدوران ارتش سعودی در عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اطراف کوه "قیس" واقع در جیزان خبر داد.

از سوی دیگر تک تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند طی ساعات گذشته 14 مزدور ارتش سعودی را در دو جبهه جیزان و نجران هدف قرار دهند.

یگان مهندسی ارتش و کمیته های مردمی یمن با اجرای عملیاتی کمینی منحصر به فرد یک خودروی حامل مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه "قانیه" در استان البیضاء را هدف قرار داد که شماری از مزدوران بر اثر این حمله کشته و زخمی شدند.

نیروهای یمنی امروز حمله گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه قانیه را دفع کردند که بر اثر این عملیات شماری مزدوران به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه "مجازه" واقع در عسیر را هدف حملات خود قرار داده و خسارت های سنگینی به آنها وارد ساختند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

انتهای پیام/

نظر شما