شناسهٔ خبر: 34023753 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تجارت نیوز | لینک خبر

قیمت سکه کاهش یافت / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۰

صاحب‌خبر -

به گزارش تجارت‌نیوز،امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار با احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا، بیش از ۳ دلار در هر اونس افزایش یافت.

به گزارش فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار به بیشترین میزان یک هفته گذشته رسید.

بر اساس گزارش رویترز، پس از آنکه جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا چراغ سبز کاهش نرخ بهره را برای اواخر این ماه داد، قیمت دلار کاهش یافت.

کاهش ارزش دلار طلا را برای خریداران با دیگر ارزها ارزان‌تر می‌سازد؛ بنابراین تقاضا در بازارهای جهانی افزایش یافته و قیمت بالا می‌رود. امروز قیمت فلز زرد با افزایش ۳٫۲ دلاری به قیمت ۱۴۲۱ دلار و ۶۰ سنت در هر اونس معامله شد. این رقم نسبت به یک ماه گذشته ۹۵ و نسبت به یک سال گذشته ۱۸۰ دلار در هر اونس افزایش داشت.

قیمت طلا امروز در کمترین زمان ۱۴۲۰ و در بیشترین زمان ۱۴۲۵ دلار به فروش رفت.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره رشد ۲ سنتی داشت و هر اونس از این فلز به قیمت ۱۵٫۲۳ دلار معامله شد. فلز گرانبهای پلاتینوم یک دلار کاهش داشت اما فلز پالادیوم با یک دلار افزایش به فروش رفت.

اقدام شب گذشته فدرال رزرو سرمایه‌گذاران را کاملا متقاعد کرده که قرار است نرخ بهره در آمریکا کاهش یابد.

فدرال رزرو نه‌تنها نگران اقتصاد آمریکا، بلکه نگران اقتصاد جهانی است و معتقد است که جنگ تجاری تاثیر منفی روی اقتصاد جهان دارد.

جرومی پاول هم به تضعیف اقتصاد جهان و وجود ابرهای تیره و تار بر چشم‌انداز اقتصاد آمریکا تاکید دارد و معتقد است جنگ تجاری آمریکا و چین شرایط پیش رو را دشوار کرده است.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۲۰ تیر ساعت ۱۹ با ۲ تومان کاهش، ۱۲,۷۴۶ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنجشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۲۰ تیر ساعت ۱۹ با ۶ تومان کاهش، ۱۴,۶۴۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۲۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۴۹ هزار تومان و ۹۷۹ هزار تومان است.

برچسب‌ها:

نظر شما