شناسهٔ خبر: 33701981 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

دیدار مدیرکل دفتر موسیقی با معتمدی و همتایش در صدا و سیما

محمد اله یاری فومنی مدیر کل دفتر موسیقی در روز‌های گذشته با محمد معتمدی خواننده مطرح کشورمان و محمد مهدی نراقیان مدیر مرکز موسیقی صدا و سیما دیدار کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در ابتدای این جلسه محمد معتمدی بابیان توضیحاتی گفت: پس ازحادثه سیل که در فروردین ماه امسال عده زیادی از هموطنان ما را دچار مشکل کرد، کنسرت خیریه برای کمک به سیل زدگان برگزار کردم. ولی مدت ها بود که دغدغه ی این را داشتم که بخش بزرگی از مردم عزیز کشورم هرگز مخاطب هیچ کنسرتی نبوده اند. زیرا یک خانواده متوسط با درآمدی که دارد برای حضور دریک کنسرت باید بخش بزرگی از حقوقش راهزینه کند.

معتمدی درادامه افزود: بخشی ازمردم جامعه ما، کنسرت هنرمندان این مرزوبوم را یک کالای فرهنگی، هنری و دور از دسترس می‌دانند.

وی درادامه بیان داشت: با توجه به این مسئله ودر راستای  پیاده کردن ایده هنر برای همه، از نوروز امسال اقدام به برگزاری کنسرت هایی برای مردم با درآمد متوسط کردم.

مدیر کل دفتر موسیقی هم ضمن تقدیر از این ایده و اظهار تآسف از مشکلاتی که برای هموطنان سیل زده به وجود آمده گفت: این دفتر آمادگی آن را دارد تا برای اجرای کنسرت‌های مردمی و عمومی با هدف کمک به توسعه عادلانه هنر برای همه اقشار مردم، با هنرمندان عرصه موسیقی همکاری نماید.

دیدارِ دو مدیر موسیقی یکی از ارشاد و دیگری از صدا و سیما

محمد اله‌یاری مدیر کل دفتر موسیقی با مدیر دفتر موسیقی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

محمد اله یاری فومنی در این دیدار گفت: دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکزموسیقی صدا وسیما دو مجموعه تآثیر گذاردر عرصه موسیقی کشور هستند.

محمد مهدی نراقیان هم در این دیدار تاکید کرد: این دو مجموعه به لحاظ محتوایی و ارتقای آثارموسیقای کشور می توانند همکاری های مشترکی برای هم افزایی، ارائه وگسترش آثار فاخر دراین عرصه  را پایه ریزی نمایند .

محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی ضمن اشاره به نقش صداو سیما به عنوان مهمترین رسانه جمعی، در آگاهی بخشی و انعکاس رویدادها درعرصه موسیقی  گفت : صداو سیما امروز رسالت خطیری برعهده دارد و می تواند نقش حلقه ارتباطی مردم ،مسئولین و هنرمندان باشد.

اله یاری درادامه افزود: با همکاری مشترک فی مابین می توان درترغیب مردم علاقمند جهت شناساندن آثار موسیقای فاخر اقدامات موثری به عمل آورد.

دراین جلسه به موضوعاتی چون، هنرمندان جوانی که درعرصه موسیقی نگاه تازه دارند، کمک و حمایت از هنرمندان تازه پانهاده دراین عرصه وشناساندن موسیقی فولکلور کشور به جامعه جوان کشور، پوشش رسانه ای جشنواره های معتبرموسیقی، نیز مطرح گردید.

دراین جلسه مقررشد جلسات دو مجموعه بصورت منظم و با حضور کارشناسان موسیقی تداوم یابد.

نظر شما