شناسهٔ خبر: 33584209 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

رئیس جریان حکمت ملی عراق:

اپوزیسیون شدن جریان حکمت اقدامی راهبردی است

رئیس جریان حکمت ملی عراق اقدام اخیر این جریان در تعریف خود به عنوان یک اپوزیسیون را اقدامی راهبردی خواند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از فرات‌نیوز، حجت‌الاسلام سیدعمار حکیم در دیدار محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق در سطح اجرایی، قانون‌گذاری و روابط بین‌المللی را بررسی کرد.

وی دراین‌دیدار تأکید کرد که انتقال به اپوزیسیون انتخابی راهبردی بود که با تشکیل فراکسیونی پارلمانی‌ که بتواند ارزیابی و داوری کند و خطاها را تشخیص دهد، باعث نظم در روند سیاسی کشور می‌شود.

رئیس جریان حکمت ملی عراق مجلس را مسئول پیگیری برنامه دولت و زمان‌بندی‌هایی دانست که دولت برای خود تعیین کرده و بر مبنای آنها رأی اعتماد گرفته است.

حکیم خواستار تلاش برای خدمت‌رسانی، جدول‌بندی، زمان‌بندی و صراحت با ملت درباره امکانات موجود به‌ ویژه در عرصه برق و فرصت‌های شغلی شد.

رئیس جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت تصویب قوانین مهمی که به ساختار سیاسی کشور مربوط می‌شود یا به‌ طور مستقیم با امور مردم سر و کار دارد تأکید کرد.

حکیم درباره امور منطقه بر بی‌طرفی فاعلانه و تضمین منافع عراق تأکید و عنوان کرد: ما همواره با سیاست تحریم ملت‌ها مخالف هستیم.

وی همچنین خواستار حل‌وفصل هر چه سریع‌تر موضوع تکمیل کابینه از سوی تشکل‌های سیاسی حامی دولت و گشودن راه برای نیروهای کارآمد و فاصله گرفتن از سهمیه‌بندی شد.

انتهای پیام/4033/

نظر شما