شناسهٔ خبر: 33468811 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

اصابت کاتیوشا به منطقه ای در بغداد تکذیب شد

بغداد - ایرنا - منابع رسمی، خبر برخی رسانه ها مبنی بر اصابت یک گلوله کاتیوشا به منطقه الجادریه بغداد و همجوار با منطقه سبز را تکذیب کردند.

صاحب‌خبر -

کمیته امنیت بغداد بامداد شنبه با صدور اطلاعیه، اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌های محلی و نیز سعودی مبنی بر اصابت یک گلوله کاتیوشا به یک منزل مسکونی در منطقه الجادریه در قلب بغداد و همجوار با منطقه سبز محل استقرار نهادهای دولتی عراق و نیز سفارت آمریکا را نادرست خواند و آن را تکذیب کرد.

محمد الربیعی رئیس این کمیته به خبرگزاری سومریه نیوز گفت که هیچ رخداد امنیتی از جمله افتادن گلوله کاتیوشا در بغداد و یا روی یک منزل مسکونی اتفاق نیفتاده است.

برخی منابع محلی و سعودی ساعتی پیش، خبر از انفجار یک گلوله کاتیوشا روی یک منزل مسکونی در منطقه الجادریه داده و در عین گفته بودند که این حمله خسارتی دربرنداشته است.

دولت عراق بویژه در هفته‌های اخیر بارها نسبت به انتشار اخبار نادرست امنیتی و یا بزرگنمایی حملات تروریستی با هدف بی ثبات کردن کشور و یا ایجاد فتنه از سوی طرف‌های ثالث برای وارد کردن عراق به درگیری‌های منطقه‌ای هشدار داده است.

ناظران مسائل عراق، با اشاره به اقدامات تحریک آمیز هفته‌های اخیر آمریکا از جمله ادعای هدف قرار گرفتن سفارت و یا پایگاه‌های خود در عراق از سوی گروههای مقاومت اسلامی و نیز بیرون بردن موقت برخی کارکنانش از خاک عراق و همراهی جریان سعودی با این عراق هراسی‌ها، افزایش فشار بر دولت عراق برای همراهی با سیاست‌های ضد ایرانی از یکسو و گسترش مداخلات و بهانه تراشی برای تحریم و تضعیف گروههای مقاومت عراق از سوی دیگر را از جمله اهداف واشنگتن ذکر می‌کنند.

خاورم ***۳۸۰***

نظر شما