شناسهٔ خبر: 33468800 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

اعتراضات سراسری گسترده در برزیل

مردم برزیل در اعتراض به طرح اصلاح قانون بازنشستگی در پارلمان این کشور اعتصاب گسترده‌ای در روز جمعه برگزار کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، مردم برزیل در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی در پارلمان، در روز جمعه اعتصاب سراسری کردند.

گزارشگر فرانس ۲۴ گفت در برزیل در اعتراض به طرح اصلاح قانون بازنشستگی اعتصاب گسترده‌ای برگزار شد. این اعتصاب در سائوپولو پایتخت اقتصادی برزیل تبعات جدی برجا گذاشت، چرا که هیچ قطار و اتوبوسی از صبح روز جمعه به حرکت درنیامد.

اساتید دانشگاه نیز که با اصلاح قانون بازنشستگی و کاهش بودجه آموزشی مخالفند، به این اعتصاب ملحق شدند. سندیکا‌های رانندگان جاده‌ای نیز به این جنبش پیوستند.

علاوه بر اعتصاب، برای برگزاری تجمعاتی در سراسر کشور برنامه ریزی شده است. برای عصر جمعه نیز در ریو دو ژانیرو تظاهراتی برنامه ریزی شد. هنوز از وسعت اعتراضات خبری در دست نیست.

اما به نظر می‌رسد که این تظاهرات با توجه به هیجان ناشی از افشای گفتگو‌های خصوصی قاضی مورو، که توسط سایت تحقیقاتی اینترسپت منتشر شد، وسیع‌تر از پیش بینی‌ها برگزار شود. از زمان به قدرت رسیدن ژائیر بولسونارو این اولین باری است که برزیلی‌ها به برگزاری اعتصاب سراسری دست می‌زنند. البته ماه پیش دو تظاهرات در اعتراض به کاهش بودجه بخش آموزش برگزار شده بود.

انتهای پیام/

نظر شما