شناسهٔ خبر: 33468739 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رای مردم استان زنجان در ۷۵۸ شعبه اخذ می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: جمعیت استان زنجان، یک میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ نفر بوده و ۱۴ هزار و ۸۰۵ نفر دست‌اندرکار در ۷۵۸ شعبه اقدام به اخذ رای خواهند کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ خدابخش مرادی نافچی در پنجمین جلسه ستاد انتخابات استان زنجان که این بار با حضور معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور و تنی چند از مدیران حوزه سیاسی و انتخابات وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: متوسط میزان مشارکت مردم استان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور ۶۱.۶۴ و در استان زنجان ۶۷.۷۴ درصد بوده که بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به گزارش عملکرد ستاد انتخابات استان، اظهار داشت: ستاد استان تاکنون چهار جلسه با ۲۵ مصوبه برگزار کرده و کمیته‌ها نیز در مجموع ۱۰ جلسه با ۴۳ مصوبه داشته‌اند.
مرادی نافچی خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی انتخابات گذشته در حوزه اجرایی و امنیتی، تشکیل جلسه با فرمانداران و بخشداران، برگزاری جلسه با احزاب و تشکل‌های سیاسی، راه‌اندازی و ایجاد سامانه پیام کوتاه برای ارسال پیامک، ایجاد لینک انتخابات در پورتال استانداری، تهیه اطلس انتخاباتی استان و ارسال به وزارت کشور، رصد تحرکات انتخاباتی نامزدهای احتمالی، برآورد تعداد شعب اخذ رای و بررسی و احصای تعرفه‌های انتخاباتی از جمله اقدامات ستاد انتخابات استان است.
فرماندار زنجان نیز در این جلسه گفت: با توجه به شرایط بین‌المللی، انتخابات مجلس شورای اسلامی، خیلی سرنوشت‌ساز بوده و اهمیت مضاعفی نسبت به انتخابات گذشته دارد.
رضا عسگری خاطرنشان کرد: دشمنان بیرونی و برخی شرایط داخلی از جمله مشکلات اقتصادی، یاس و ناامیدی را در جامعه تزریق می‌کند تا انتخابات به صورت پرشور برگزار نشود.
وی افزود: دشمنان هم چشم امید به حضور کمرنگ مردم دارند تا آسیب جدی به کشور وارد کنند.
فرماندار زنجان تصریح کرد: برای برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت حداکثری مردم باید شرایطی فراهم شود تا تمام تفکرات، جریان‌ها و گرایش‌ها اجازه فعالیت داشته و احساس کنند می‌توانند در انتخابات حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین ممکن است شرایط اقتصادی، نگرانی‌هایی در جامعه ایجاد کند که باید برای مدیریت این شرایط نیز تلاش کنیم.
گفتنی است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/73004/ق

نظر شما