شناسهٔ خبر: 33468434 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

معاون سازمان آتش نشانی تهران:

از روند ایمن‌سازی ساختمان‌ها رضایت نداریم

معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران گفت: با وجود اینکه بسیاری از ساختمان ها اقدام به ایمن‌سازی کرده‌اند اما از این روند رضایت نداریم چراکه بسیاری از مالکان همکاری لازم را ندارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، محمود قدیری در یک برنامه رادیویی درباره تهمیدات پیش‌بینی شده برای ساختمان‌های فاقد ایمنی در تهران اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی قبل از آتش سوزی ساختمان پلاسکو و از سال ۱۳۹۲، اقدامات جدی در جهت شناسایی و تلاش برای ایمن سازی این ساختمان‌های فاقد ایمنی آغاز کرده است که همچنان ادامه دارد.

وی گفت: این اقدامات بعد از حادثه پلاسکو با شدت بیشتری در حال پیگیری است، با وجود اینکه بسیاری از ساختمان‌ها اقدام به ایمن‌سازی کرده‌اند اما همچنان از این روند رضایت نداریم چرا که بسیاری از مالکان و ذی‌نفعان همکاری لازم را ندارند.

قدیری افزود: شهیدان پلاسکو جزو هزینه‌های مستقیم ناایمنی ساختمان‌ها بودند اما حوادث این چنینی هزینه‌های غیرمستقیمی دارد چرا که زندگی صدها خانوار نابود شد.

معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته تنها یک نهاد متولی ایمنی شهر و دارای اختیار تام است، گفت: ما مصوبه‌ای در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۳ تحت عنوان مدیریت یکپارچه شهری داشتیم اما هنوز در پیچ و خم کمیسیون کلانشهرها معطل است و درگیر مسائل بروکراسی است.

انتهای پیام

نظر شما