شناسهٔ خبر: 33451968 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار خراسان رضوی نسبت به توقف یکی از طرحهای سرمایه گذاری در مشهد واکنش نشان داد

مشهد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی نسبت به توقف فعالیت شرکت ثابت کیش برای اجرای چندین پروژه سرمایه گذاری در مشهد واکنش نشان داد و گفت: استاندار و دادستان عمومی و انقلاب مشهد از طرحهای سرمایه گذاری مشروع حمایت می کنند.

صاحب‌خبر -

استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از "علی رسولیان" در مقام دبیر شورای فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گزارش داد: این شورا متشکل از استاندار و دستگاه‌های نظارتی، قضائی و حاکمیتی استان با جدیت از طرح‌های مشروع سرمایه گذاری حمایت می‌کند.

وی افزود: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته بین استاندار خراسان رضوی و دادستان مقرر شد شرکت ثابت کیش آن قسمت از سرمایه گذاری‌هایی را که نیاز به اخذ مجوز از اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان دارد را بعد از هماهنگی لازم با این سازمان اجرا کند و ساخت سایر پروژه‌های در حال انجام که مجوز دستگاه‌های مسئول را دارد با قوت ادامه دهد.

او با بیان اینکه مجموع سرمایه گذاری‌های شرکت ثابت کیش در مشهد حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال است گفت: فعالیت‌های این شرکت در چهارچوب مجوزهای قانونی مورد حمایت است و در همین راستا اعلام آمادگی می‌کنیم هر جا مشکلی در خصوص فعالیت‌های سرمایه گذاری وجود داشته باشد با حضور دستگاه‌های مسئول برطرف خواهد شد.

معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از توقف ساخت پروژه گردشگری طرق در مشهد و پلمب و مهر و موم این پروژه خبر داد و گفت: طی نشدن فرایندهای قانونی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل داری علت پلمب، مهر و موم و توقف ساخت این پروژه گردشگری است.

احمد دیناری افزود: متولی صدور مجوز برای اجرای پروژه‌های گردشگری و اقامتی اداره کل میراث فرهنگی است لذا طبق فرایند قانونی، سرمایه گذار این پروژه قبل از هر اقدامی باید به میراث فرهنگی مراجعه و پس از دریافت موافقت اصولی اقدام به استعلام از شهرداری می‌کرد.

وی ادامه داد: این پروژه برای انجام هر اقدام بیشتر عمرانی باید فرایند اخذ مجوز را از این اداره کل طی کند کما اینکه موارد تخلف یک ماه پیش به نماینده سرمایه گذار این پروژه اعلام شد اما اقدامی برای دریافت مجوز انجام نشد بنابراین این پروژه توسط اداره اماکن نیروی انتظامی مهر و موم شد.

۷۴۸۹/‏۱۹۲۲

برچسب‌ها:

نظر شما