شناسهٔ خبر: 33451682 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

۷ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شد + فیلم

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سه ماه نخست سال جاری بالغ بر ۷ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شده که ۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، محمد راستاد  امروز در حاشیه جلسه با وزیر امور اقتصادی و دارایی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، اظهار داشت: بندر امام خمینی(ره) دومین بندر بزرگ تجاری کشور محسوب می‌شود و با ظرفیت سالانه 50 میلیون تن، هاب غلات و کالاهای اساسی کشور است.

وی افزود: در سه ماه نخست سال جاری بالغ بر 7 میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شده است که 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است که از این میزان بالغ بر 4 میلیون تن مربوط به کالاهای اساسی بوده، که نسبت به سال گذشته رشد 78 درصدی در میزان فعالیت منطقه ویژه اقتصادی به همراه داشته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره هدف از سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد: بررسی فرآیند عملیات بندری، ترخیص و نگهداری کالا و به صورت ویژه کالاهای اساسی از اهداف وزیر امور اقتصادی و دارایی به بندر امام خمینی(ره) به شمار می‌رود.

وی افزود: تمامی اسکله و تجهیزات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در حال فعالیت شبانه‌روزی برای تخلیه کالاهای اساسی هستند و همزمان محموله‌های صادراتی در حال بارگیری بوده و کشتی‌ها هم به طور طبیعی در نوبت ورود به بندر امام خمینی(ره) هستند.

راستاد در ادامه تصریح کرد: با حداکثر توان از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) برای واردات کالاهای اساسی و تخلیه آنها استفاده میکنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردیدرباره جزئیات جلسه وزیر امور اقتصادی و دارایی که با حضور  استاندار خوزستان، مدیران استانی مرتبط با فرآیندهای دریایی و بندری و فعالان بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)برگزار شد،  اظهار داشت: این جلسه فرصتی به وجود آورد تا تمامی جزئیات فرآیند ترخیص کالا مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد و روش مناسب برای سرعت بخشیدن به فرآیندهای موجود انجام شود.

وی افزود: فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی دستورهای لازم را برای تسهیل فرآیند ترخیص کالا صادر کرد و قرار شد جلسه‌های تکمیلی برای بررسی موضوع‌ تسریع ترخیص کالا در تهران تشکیل شود.

راستاد در ادامه تصریح کرد: در حوزه عملیات ورود، تخلیه و نگهداری کالاها شاهد بالاترین استانداردها در بندر امام خمینی(ره) هستیم و در فرآیند ترخیص و بروکراسی مرتبط با آن نیز همه دستگاه‌های مرتبط به گونه‌ای عمل کنند که این فرآیند هم بتواند با حداکثر سرعت هم انجام شود.

انتهای پیام/ش

نظر شما