شناسهٔ خبر: 33443059 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ثبت سه هزار واقعه طلاق در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۹۹۳ مورد واقعه طلاق پارسال در این استان به ثبت رسیده که در همسنجی با سال ۹۶ رشد ۶ درصدی داشته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،رضا راحت دهمرده اظهار داشت: با این وجود سیستان و بلوچستان پایین‌ترین نرخ طلاق در کشور را دارد.

وی ادامه داد: گروه سنی طلاق در مردان سیستان و بلوچستان ۲۵ تا ۲۹ سال و در خانم‌ها ۲۰ تا ۲۴ سال است در حالیکه میانگین سنی طلاق در کشور در مردان بین سنین ۳۴ تا ۳۷ سال و در خانم‌ها بین ۲۹ تا ۳۲ سال است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: نسبت ازدواج به طلاق در این استان ۹ به یک طلاق دانست در حالیکه این رقم در کشور سه به یک است.

طبق اظهار نظر روانشناسان استفاده بیش از اندازه از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای و عدم آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه سبب بسیاری از مشکلات از جمله افزایش طلاق شده است.

ایجاد شکاف و فاصله گرفتن زوجین از یکدیگر، گریزان بودن، تغییر سبک زندگی و تقلید گرایی، فرد گرایی، افسردگی، مشکلات عاطفی و بسیار موارد دیگر از جمله عوارض موارد ذکر شده برای خانواده هاست.

سیستان و بلوچستان نخستین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران است، این استان با حدود ۱۸۰ هزار و ۷۲۶ کیلومتر مربع بیش از ۱۱ درصد وسعت کشور را دربر گرفته و بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ جمعیت این استان با ۲۰ شهرستان به ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر شامل ۷۰۴ هزار و ۸۸۸ خانوار رسیده است.

یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۳۱ نفر از این تعداد مرد و یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۸۳ نفر زن هستند.

انتهای پیام/گ

تبت وقایع طلاق در سیستان وبلوچستان

برچسب‌ها:

نظر شما