شناسهٔ خبر: 33441502 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

اعتراف به زورگیری‌های خشن از زنان

صاحب‌خبر -

سارقان خشنی که به بهانه پرسیدن آدرس طعمه‌های خود را برانداز می‌کردند و با تهدید چاقو طلا و جواهرات آنها را می‌ربودند، پس از دستگیری از سوی 50 شاکی شناسایی شدند.

به گزارش شرق، این سارقان اقدامات مجرمانه خود را از اواخر سال 96 شروع کرده بودند و در نهایت 20 خرداد سال جاری هر چهار عضو این باند در پاکدشت و در عملیات‌هاي‌ جداگانه دستگیر شدند. سردسته این باند مرد جوانی است که سابقه کیفری دارد. او درباره جرائمش گفت: قبلا به‌خاطر سرقت ماشین و موتورسیکلت دستگیر و سال 95 بعد از دو سال حبس آزاد شدم. پس از آن وقتی آزاد شدم با ماشین کار می‌کردم تا اینکه قبل از شروع این سرقت‌ها با افرادی آشنا شدم و طرح این سرقت‌ها را ریختیم.

او درباره شگرد خود و اعضای باندش که در شرق تهران و محدوده تهرانپارس اقدام به سرقت می‌کردند، گفت: ما معمولا هفته‌ای یک یا دو بار از پاکدشت به تهرانپارس‌ می‌آمدیم و سر ظهر در محله‌های خلوت سرقت می‌کردیم. ما با دو موتورسیکلت دوترک برای سرقت می‌رفتیم. یک موتور جلو می‌رفت و موتور دیگر در فاصله دورتر به‌عنوان اسکورت مراقب بود. ما معمولا در کوچه‌ها کمین می‌کردیم و موتور اصلی به بهانه آدرس‌پرسیدن به مال‌باخته نزدیک می‌شد تا او را از نظر مقدار طلا و جواهرات برانداز کند. وقتی مطمئن می‌شدیم ارزش سرقت دارد، آن زن یا دختر را به دیوار می‌چسباندیم یا روی زمین می‌انداختیم و هرچه طلا و جواهر داشت، سرقت می‌کردیم.

او همچنین گفت: ما معمولا در هر روز که برای دزدی به تهران می‌آمدیم، چهار سرقت انجام می‌دادیم. در روند تحقیقات انجام‌شده معلوم شد سردسته باند یک زن صیغه‌ای دارد که اموالی را که با پول به‌دست‌آمده از سرقت خریده به نام او ‌کرده است تا کسی به وی شک نکند. در بررسی‌های انجام‌شده در این خصوص مشخص شد سردسته باند یک خودروی لیفان ایکس 60، یک موتور 50میلیونی و یک قطعه زمین در شمال خریده که همه را به نام همسر صیغه‌ای خود كرده است.

همچنین این متهم سابقه‌دار درباره نحوه تقسیم اموال مسروقه نیز گفت: در تقسیم هر کدام از افرادی که به‌عنوان سارق وارد عمل می‌شدند، یک سهم می‌بردند و کسی که موتور سرقت را داشت، یک سهم جداگانه و آن دونفری که اسکورت می‌کردند هرکدام نیم‌سهم؛ به همین خاطر من چون هم سرقت می‌کردم و هم موتور داشتم، دو سهم می‌بردم. تاکنون با توجه به تحقیقات انجام‌شده 50 شاکی این سارقان شناسایی شده‌اند و احتمال می‌رود هنوز ده‌ها نفر از مال‌باختگان نیز شناسایی نشده باشند.

نظر شما