شناسهٔ خبر: 33431543 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

احیای معادن کوچک از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت/ برنامه‌ریزی برای احیای 150 معدن در سال جاری

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: احیاء معادن کوچک جزء 4 برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت صمت است که سال گذشته 36 واحد معدنی احیاء شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، وجیه‌الله جعفری در نشست ظهر امروز شورای معادن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حمایت‌ از طرح‌های معدنی این استان گفت: در سال‌های گذشته در حوزه فلزات فعالیت داشتیم اما سال جاری مواد غیرفلزی به برنامه‌های ما اضافه شده و در این بخش از ظرفیت بخش خصوصی استقبال و حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ادامه داد: دومین بخش حمایت ما از معادن استان کهگیلویه و بویراحمد احیاء معدن کوچکی است که به دلائل مختلف نتوانستند شرایط خوبی داشته باشند.

وی عنوان کرد: طرح احیای معادن کوچک جزء 4 طرح اقتصاد مقاومتی وزارت صمت است که با بررسی معادن کوچک آنها را به افراد سرمایه‌گذار و کسانی که نام‌نویسی کرده‌اند واگذار می‌کنیم. سال گذشته 36 معدن فعال و شروع به کار کردند، امسال هم 150 معدن دیگر در لیست احیای هستند که امیدواریم بیش از این عدد، معادن احداث کنیم.

این مسوول تصریح کرد: برای توسعه بخش معدن استان طرح‌هایی جهت اجرا به استان ارائه می‌شود یا از طرح‌های موجود در جهت توسعه این حوزه‌ها استفاده می‌شود که پیشنهاد می‌دهیم کارگروه مشترکی در استان تشکیل و این چارچوب‌ها تعریف شود.

وی عنوان کرد: در مناطق حفاظت شده استان احتمال وجود معادن با عیار بالا وجود دارد که محیط زیست اجازه کار مطالعاتی در این مناطق را بدهد.

در ادامه این نشست برنا مشاور شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: 50 میلیارد تن ذخایر قطعی مانند کانی‌های فلزی و غیرفلزی در کشور وجود دارد که 3 درصد این ذخایر در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

عزیز فیلی معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد هم در بخش پایانی این نشست بر انجام مطالعات اکتشافی برای شناسایی ظرفیت‌های معدنی استان تأکید کرد و افزود: محیط زیست و منابع طبیعی در این خصوص همکاری لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/82024/ر

نظر شما