شناسهٔ خبر: 33423727 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

اختصاصی میزان/

تازه‌ترین تحولات میدانی شمال سوریه؛ هلاکت ۲۰۰ تروریست در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب در ۷۲ ساعت

خبرگزاری میزان- نیرو‌های سوری موفق شدند حملات تروریست‌ها را در شهرک‌های القصابیه، قیروطیه و حمیرات دفع کنند و شماری از آنان را به هلاکت رسانده و زخمی کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، از جنوب استان ادلب خبر می‌رسد، عناصر تروریستی حملاتی را علیه مواضع نیرو‌های ارتش سوریه در شهرک‌های «القصابیه، قیروطیه و حمیرات» انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، نیرو‌های سوری پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند حملات تروریست‌ها را به طور کامل در این سه شهرک دفع کنند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های سوری با شلیک موشک‌های حرارتی یک خودروی مجهز به دوشکای تروریست‌ها را هم منهدم کردند؛ سایر تروریست‌ها پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از منطقه عقب نشینی کردند.

یگان‌های توپخانه، موشکی و هوایی ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در شهرک‌های «تل ملح و جبین» به شدت هدف قرار می‌دهند تا راه برای پیشروی یگان‌های زمینی باز شود و همچنین امنیت جاده «محرده - سقیلبیه» تامین شود.

نیرو‌های ارتش سوریه در روز‌های گذشته حملات را در شهرک‌های «کفرهود، الجدیده، جمله، حمامیات و کرناز» در شمال استان حماه دفع کرده‎اند، اما شهرک‌های «تل ملح و جبین» همچنان در اشغال تروریست‌ها است.

بالگرد‌ها نیز به شدت خطوط کمک رسانی تروریست‌ها را در شهرک‌های «کفرزیتا، لطمانه و مورک» در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب هدف قرار دادند و خسارت‌های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان در این محور‌ها وارد کردند.

ده‌ها تن از عناصر تروریستی جبهه النصره، جیش العزه و در روز‌های گذشته در حملات توپخانه‎ای، موشکی و هوایی کشته و زخمی شده‎اند؛ نام چند فرمانده میدانی تروریست‌ها از جمله «احمد القطیش» در لیست کشته شدگان دیده می‌شود.

به گفته منابع میدانی، در ۷۲ ساعت گذشته حدود ۲۰۰ تن از عناصر تروریستی که اغلب ملیت خارجی (چچنی، ترکستانی و...) دارند در جریان حملات نیرو‌های ارتش سوریه به هلاکت رسیده‎اند.

به گزارش میزان، ۷۲ تانک، خودروی نظامی، زرهی و مجهز به دوشکا در جریان درگیری‌های سه روز گذشته هدف قرار گرفتند و منهدم شدند؛ نیرو‌های سوری همچنین چند انبار موشک‌های حرارتی تروریست‌ها را هم منهدم کردند.

انتهای پیام/

نظر شما