شناسهٔ خبر: 33422171 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پانا | لینک خبر

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با پانا

شهرداری پایتخت مکلف به ساماندهی 200 هزار پارک حاشیه‌ای طی سال جاری

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه در شهر تهران یک میلیون فضای پارک حاشیه‌ای وجود دارد، گفت شهرداری تهران مکلف است که حداقل 200 هزار پارک حاشیه‌ای را طی امسال ساماندهی کند.

صاحب‌خبر -

محمد علیخانی در گفت‌وگو با پانا با اشاره به ساماندهی پارک حاشیه‌ای در شهر تهران اظهار کرد: پارک حاشیه‌ای دارای مصوبه شورا است و شهرداری تهران مکلف به ساماندهی پارک حاشیه‌ای است. اکنون ساماندهی پارک حاشیه‌ای در دستور کار شهرداری است اما کار به کندی پیش می‌رود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: وقتی شهرداری تهران در موضوع ساماندهی پارک حاشیه‌ای ضعف دارد، برخی دستگاه‌ها ممکن است از این ضعف، استفاده کنند و کاری که باید طبق روال قانونی انجام شود از روال قانونی خارج می‌شود. این اشکال اساسی به شهرداری تهران وارد است چون بیش از یکسال از مصوبه شورا می‌گذرد و شهرداری خیلی کند عمل کرده است.

وی اضافه کرد: تنها کاری که شهرداری تهران انجام داده است، در منطقه دو شهرداری حدود 15 هزار پارک حاشیه‌ای در حال ساماندهی است که از اواخر سال قبل شروع شده و هنوز هم تمام نشده است. تذکرات زیادی داده‌ایم و پیگیر هستیم که هر چه سریعتر در سال 98 حداقل 200 هزار پارک حاشیه‌ای ساماندهی شود.

علیخانی با بیان اینکه در شهر تهران یک میلیون فضای پارک حاشیه‌ای وجود دارد، تأکید کرد: شهرداری تهران مکلف است که حداقل 200 هزار پارک حاشیه‌ای را طی امسال ساماندهی کند.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه فعالیت پارکبان‌ها در معابر غیرقانونی است، گفت: پلیس هم اعلام کرد که فعالیت پارکبان‌ها غیرقانونی است و جمع‌آوری شدند. الان هم اگر این افراد در جایی فعالیت می‌کنند، غیرقانونی است و رسمیت ندارند چون فعالیت آنها فقط باید در چارچوب مصوبه شورا و زیر نظر شهرداری انجام شود.

وی اضافه کرد: قرار است موضوع ساماندهی پارک حاشیه‌ای در یک نرم‌افزار و برنامه هوشمند تعریف شود و اینطور نیست که هر منطقه برای خودش برنامه‌ای جداگانه داشته باشد.

نظر شما