شناسهٔ خبر: 33086205 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: قدسنا | لینک خبر

یک سرهنگ صهیونیست اعتراف کرد:

اسرائیل عامل ترور سمیر قنطار در سوریه

یک سرهنگ احتیاط ارتش رژیم صهیونیستی که سابقاً در یگان 504 اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل فعالیت داشته است تاکید کرد اسرائیل در سال 2015 سمیر قنطار را ترور کرده است.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، یک افسر سابق ارتش رژیم صهیونیستی در برنامه عوفدا در شبکه 2 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد اسرائیل در سال 2015 نسبت به ترور و حذف سمیر قنطار در سوریه اقدام کرد.

 

بر اساس اعلام پایگاه خبری مزاک لایف که این خبر را منتشر کرد سرهنگ احتیاط مارکو مورنو یکی از رهبران گروه های معارض سوری، اطلاعاتی را در اختیار اطلاعات نظامی اسرائیل (آمان) گذاشت که سهم قابل توجهی در دستیابی به قنطار و ترور وی داشت.

 

در ادامه گزارش این پایگاه خبری عبری زبان آمده است جنگنده های نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در شب 19 دسامبر 2015 وارد حریم هوایی سوریه شده و منزلی که قنطار در آن حضور داشته را در جنوب دمشق هدف قرار دادند.

 

مفزاک لایف افزود اسرائیل تا کنون با وجود گزارشات متعددی که بر حضور اسرائیل در پشت پرده این عملیات تاکید داشت به انجام این عملیات اعتراف نکرده بود، اما نکته قابل توجه در خصوص اطلاعات ارائه شده از سوی سرهنگ مورنو آن است که بخش نظارت ارتش اسرائیل نیز اجازه انتشار این اطلاعات در رسانه ها را داده است.

 

این پایگاه خبری ادامه داد سرهنگ مورنو در گذشته در یگان 504 اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل فعالیت داشته و مسئول ارتباط با نیروهای معارض سوریه بوده است.

 

انتهای پیام/ح.ع/

نظر شما