شناسهٔ خبر: 33042532 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

بس نیست آیا؟

پرونده افشاکننده فساد خیلی زود و آقای فاسد خیلی دیر بررسی میشود

هیچ چیز به اندازه استاندارد دوگانه باعث ناراحتی آدم نشده و احساس بی عدالتی را در آدم پر رنگ نمی کند. حتی اگر ظلمی به کسی وارد شود، آنقدر که در حالت مشابه، شاهد رفتار دیگری باشد نمی تواند ناراحت کننده باشد. و این حالا شده حکایت رسیدگی به بعضی پرونده ها در دستگاه قضایی.

صاحب‌خبر -

گروه اقتصادی: هیچ چیز به اندازه استاندارد دوگانه باعث ناراحتی آدم نشده و احساس بی عدالتی را در آدم پر رنگ نمی کند. حتی اگر ظلمی به کسی وارد شود، آنقدر که در حالت مشابه، شاهد رفتار دیگری باشد نمی تواند ناراحت کننده باشد. و این حالا شده حکایت رسیدگی به بعضی پرونده ها در دستگاه قضایی.

پرونده افشاکننده فساد خیلی زود و آقای فاسد خیلی دیر بررسی میشود

بولتن نیوز که با اسناد مختلف و محکم، بسیاری از تخلفات گمرک را برملا کرده بود، به جرم تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب به دادگاه فراخوانده شد. هرچند ادله بولتن نیوز را مدتی بعد، رسانه ملی منتشر کرد اما به هر دلیلی دادگاه آنها را نپذیرفت و بدون هیچ اطاله دادرسی، تو گویی پرونده یک مفسد اقتصادی را بررسی می کنند، خیلی زود سر و ته پرونده بولتن را بستند و به شش ماه توقیف محکوم کردند.

اما در نقطه مقابل، مدت هاست پرونده قاچاق هزاران شیشه مشروب در دیوان باقی مانده و خورندگان و مست کنندگان، صاف صاف می چرخند و می رقصند و می نوشند از آن جام. و یا می بینیم یکی از مدیران کل گمرک که به اتهام قاچاق 6481 خودرو حدود 2 ماه بازداشت بوده و الان هم با وثیقه میلیاردی بیرون تشریف دارد، با وقاحت تمام از میلاد گودرزی شکایت کرده که چرا در رسانه اش فیلم بازگشت حضرت آقای مدیر را منتشر کرده و زیرش نوشته «بس نیست آیا؟»

اینها همان تبعیض و استاندارد دوگانه است که حال آدم را بد می کند. افشاکنندگان فساد بجای تشویق، توبیخ می شوند آن هم در اسرع وقت. آن وقت آقایی که تا توانسته از بیت المال سو استفاده کرده است، پرونده اش بنا به مصالح و دلایلی دچار اطاله دادرسی شده و به قول معروف بزک نمیر بهار میاد کمبوزه و با خیار میاد.

حالا که مدتی است شاهد تغییر راس قوه قضاییه هستیم، و این تغییر تنها به تغییر فرد ختم نشده و به نظر می رسد که رویه ها هم در حال تغییر است، لازم است سریعا این رویه های ناپسند ضد عدالت تغییر کند و بیش از این مدافعان بیت المال و مخالفان فسادهای اقتصادی در فشار مضاعف قرار نگیرند.

انتهای پیام /#

نظر شما