شناسهٔ خبر: 33042486 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

فرانسه: ایران به تعهدات برجامی‌اش پایبند باشد!

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با وجود بدعهدی کشورهای اروپایی در قبال ایران خواستار پایبندی کامل کشورمان به تعهدات خود ذیل برجام شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بولتن نیو، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در نشستی خبری با اشاره به اطلاع از تصمیم اخیر برجامی ایران مبنی بر افزایش ۴ برابری ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم گفت: قویاً از ایران می‌خواهیم همان‌طور که تاکنون به تمامی تعهدات برجامی خود پایبند بوده، اجرای این تعهدات را ادامه دهد و از انجام هرگونه اقدامی که موجب نقض تعهدات این کشور شود، خودداری کند!

او همچنین افزود: کشورش هیچ ضرب‌الاجلی را نمی‌پذیرد.

او بار دیگر وعده‌ها برای انجام اقداماتی جهت حفظ برجام را تکرار کرد و گفت: فرانسه در کنار شرکای اروپایی تا زمانی که ایران به همه تعهدات هسته‌ای خود پایبند باشد، تلاش‌های خود را برای حفظ منافع اقتصادی مرتبط با رفع تحریم‌ها ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز دوشنبه اعلام کرد که ایران در چارچوب تصمیم اخیر خود برای توقف برخی از تعهدات خود ذیل برجام، ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم را چهار برابر کرده است.

یک سال پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و بدعهدی طرفهای دیگر برجام به ویژه کشورهای اروپایی، سرانجام حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پاسخ به این گونه اقدامات از تعلیق بخشی از تعهدات برجامی تهران خبر داد.

بر این اساس، ایران محدودیت‌های مربوط به ذخیره‌سازی آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده را رعایت نخواهد کرد. در عین حال، ایران تهدید کرده است که در مرحله بعد (پس از اتمام مهلت ۶۰ روزه اروپا برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی خود)، توقف بخش‌های دیگری از توافق هسته‌ای را در دستور کار قرار خواهد داد.

برچسب‌ها:

نظر شما