شناسهٔ خبر: 33042440 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

رئیس سابق سیا: ایران تسلیم خواسته‌های ترامپ نمی‌شود

'جان برنان' رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در نشست غیرمحرمانه با دموکرات‌های مجلس نمایندگان که با حضور 'وندی شرمن' برگزار شد، تاکید کرد: ایران تسلیم خواسته‌های دولت آمریکا نمی‌شود.

صاحب‌خبر -

آسوشیتدپرس به نقل از فردی که در این جلسه حضور داشت، گزارش داد: برنان به دموکرات‌ها گفته است که ایران خواهان پرهیز از مناقشه است و درعین حال، مسئولان آن تسلیم خواسته‌های ترامپ نخواهند شد.

روزنامه نیویورک تایمز نیز به نقل از دو مقام آگاه از بحث‌های این جلسه نوشت: برنان به قانونگذاران آمریکایی گفت که خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای برجام اعتبار آمریکا را در نزد ایران تضعیف کرده است.

برنان که سال ۲۰۱۷ میلادی سیا را ترک کرد، از منتقدان صریح دونالد ترامپ است.
همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره صحبت‌های شرمن مقام پیشین وزارت خارجه آمریکا در جلسه با دموکرات‌های مجلس نمایندگان گزارش داد: شرمن نیز هشدار داد که رفتار غیرمسئولانه دولت ترامپ میانه رو‌ها در ایران را تضعیف می‌کند.

شرمن و برنان به دعوت دموکرات‌ها در جلسه هفتگی آن‌ها شرکت کردند. شرمن عضو تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا در قالب گروه ۱+۵ بود. او که از حامیان برجام بوده و منتقد سیاست‌های دولت ترامپ درقبال ایران هم می‌باشد، چندی پیش در پیامی بعد از تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت: تحریم‌های ضد ایرانی واشنگتن نتیجه‌ای ندارد.

وی همچنین در قبال اقدامات تند 'جان بولتون' مشاور امنیت ملی ترامپ در قبال ایران نوشت: بولتون می‌خواهد آمریکا را به جنگ بکشاند، جنگی نبوده که او به دنبال راه انداختن آن نبوده است.

این نشست از سوی مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه افزایش نگرانی‌ها از اقدامات ناگهانی دولت ترامپ صورت می‌گیرد. اگر چه ترامپ در روز‌های اخیر احتمال مناقشه و درگیری را کم اهمیت دانسته، ولی قانونگذاران خواستار ارائه اطلاعات بیشتری از سوی دولت آمریکا شده اند.

دولت ترامپ هفته گذشته یک جلسه محرمانه برای رهبران ارشد هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات برگزار کرد.

نظر شما