شناسهٔ خبر: 33042037 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

واکنش وزارت امور خارجه روسیه به تحریم های آمریکا؛

مسکو: روسیه به ارتباط با هرکشوری که بخواهد ادامه می دهد

وزارت امورخارجه آمریکا در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور اعلام کرد که روسیه به ارتباط با کشورهای دلخواه خود ادامه می دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو تحریم‌های آمریکا علیه این کشور به دلیل همکاری نظامی و فنی با ایران، کره شمالی و سوریه را غیر قانونی می‌داند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: در حقیقت، این موضوع به وضوح مشخص است که این تحریم‌ها به خاطر کمک به تقویت دفاع هوایی سوریه است که آمریکا و برخی از شرکای آن بارها تلاش کرده اند در آنجا، قوانین بین المللی را نقض کنند.

وزارت امور خارجه روسیه افزود: مسکو همچنان به حمایت از قوانین بین المللی، مبارزه در برابر تروریسم و همکاری با دیگر کشورها به انتخاب خود ادامه خواهد داد.

دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین درخصوص برجام نیز اعلام کرد که روسیه امیدوار است که برجام، بتواند ادامه پیدا کند و ایران از توقف آن جلوگیری کند.

گفتنی است که وزارت خارجه آمریکا امروز سه شنبه ۳ شرکت روسی را به دلیل ادعایی تکثیر تسلیحات کشتار جمعی برای ایران، سوریه و کره شمالی، به فهرست تحریم‌های این کشور اضافه کرد.

نظر شما