شناسهٔ خبر: 33041983 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

فرصت 40 روزه کشتارگاه های لرستان برای راه اندازی سیستم پیش سرد

به گزارش ایرنا، احمد مرادپور عصر سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات کشتارگاه‌های دام لرستان در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری بیان کرد: ایجاد سیستم پیش

صاحب‌خبر -
به گزارش ایرنا، احمد مرادپور عصر سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات کشتارگاه‌های دام لرستان در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری بیان کرد: ایجاد سیستم پیش سردنیازمند هزینه زیادی نیست و شهرداری‌های دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز هنوز اقدام به ایجاد این سیستم در کشتارگاه‌های تحت تملک خود نکرده اند.
وی افزود: اگر این شهرداری‌ها اقدام به ایجاد این سیستم در کشتارگاه‌های دام نکنند به طور مستقل با سازمان همیاری و شهرداری‌ها هماهنگ خواهیم کرد تا به جای اعتبار و تسهیلات به آنها سیستم پیش سرد بدهند.
مرادپور در خصوص ایجاد کشتارگاه در رومشکان گفت: با توجه به فاصله مسافتی کم رومشکان و کوهدشت نیازی به ایجاد کشتارگاه در شهرستان رومشکان نیست و می‌توان از کشتارگاه صنعتی کوهدشت برای این شهرستان نیز استفاده کرد.
وی افزود: شهرداری رومشکان چند خودرو را تأمین کند تا کار حمل و نقل کشتار را از کوهدشت به رومشکان انجام دهند.
معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به موضوع راه اندازی مجدد کشتارگاه دام گیلوران گفت: با توجه به قرار گیری در محدوده شهری، قرار گیری در حریم قبرستان و عدم رعایت فاصله با شرکت دارویی با راه اندازی مجدد آن مخالف هستیم.
مرادپور با اشاره به موضوع وضعیت نامناسب کشتارگاه دام شهرداری دورود، افزود: این کشتارگاه نیز به دلیل ساختار قدیمی، مستملک بودن، مشکلات عدیده زیست محیطی، نداشتن تجهیزات دامپزشکی و… باید مورد بازدید قرار گیرد تا آن را تعیین تکلیف کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت جمع آوری مراکز غیرمجاز عرضه دام زنده در استان گفت: با وجود اعلام آمادگی راه اندازی بازارچه در این راستا تاکنون اقدامی نشده است.
مرادپور با تاکید بر اینکه به دلیل مسائل بهداشتی این مراکز غیر مجاز باید جمع شوند، گفت: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که بر روی قصابی‌ها نیز نظارت داشته باشیم، قصابی که خودش کشتار غیر مجاز انجام می‌دهد و مُهر کشتارگاه را نیز جعل می‌کند ،باید مورد برخورد جدی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی، جهاد کشاورزی و علوم پزشکی در این رابطه ورود جدی داشته باشند، گفت: افرادی دنبال سو استفاده هستند، دام بیمار را به صورت غیر مجاز آن را کشتار می‌کنند و به مردم می‌فروشند.
7274/6060
انتهای پیام

نظر شما