شناسهٔ خبر: 33041843 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

روحانی: ملت ایران مقابل قلدر‌ها تعظیم نخواهد کرد

فشار ممکن است شرایط سخت ایجاد کند، اما ملت ایران در برابر قلدر‌ها تعظیم نمی‌کند.

صاحب‌خبر -
سرویس سیاست جوان آنلاین: به گزارش ایرنا، دکتر روحانی، رئیس جمهور کشورمان روز گذشته در آیین بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی استان آذربایجان غربی افزود: با تصورات خام خود فکر کردند می‌توانند عظمت ایران را در هم بشکنند و ما در روز‌های سخت و تحریم هر روز شاهد شکوفایی در این سرزمینیم. وی اظهار کرد: این همان پاسخ قاطع ما به کاخ سفید است و افتتاح‌های اخیر و بعدی ما در استان‌های ایران این پاسخ صریح و قاطع ما در برابر آن‌هایی است که فکر می‌کنند می‌توانند ملت بزرگ ایران را در برابر فشار‌های خودشان خم کنند.
رئیس جمهوری ادامه داد: ملت ایران همیشه پر افتخار و سربلند بوده و امروز نیز این چنین هستند و آن‌ها که لحظه‌ای ما را تهدید می‌کنند، دو ساعت طول نمی‌کشد که پشیمان می‌شوند.
وی گفت: کاخ سفید اعلام می‌کند که مردم ایران باید از حمله ما بترسند و دو ساعت بعد فشار پنتاگون باعث می‌شود رئیس جمهوری امریکا اعلام کند که ما قصد تحریم و حمله نداریم و این همان قدرت ملت ایران است. روحانی اضافه کرد: این ملت متحد و یکپارچه ما در طول سال مخصوصاً در ماه رمضان با ایمان با اخلاص هستند؛ روزه خالص‌ترین عبادت خداست و در روزه ریایی نیست.

نمی‌توانند مردم ایران را بشکنند
رئیس جمهور افزود: ایمان و اخلاص مردم ما همان قدرت بزرگی است که ملت ما را در برابر بزرگ‌ترین قدرت‌های جهان سر افراز کرده است؛ البته توطئه دشمنان به زندگی مردم ما فشار وارد کرده، ولی این مردم را نمی‌تواند بشکند. وی ادامه داد: در دوران انقلاب افرادی داشتیم که شلاق می‌خوردند و حرف زشت می‌شنیدند، ولی به اصطلاح زندان نمی‌بریدند؛ حالا هم شاید ملت در فشار قرار گیرد ولی سر تسلیم در برابر قلدرمآبان فرود نمی‌آورد. روحانی تصریح کرد: در زمینه آب و خاک تلاش‌ها باعث خوداتکایی و اشتغال شده و امروز ما دو سد را افتتاح کردیم؛ در طول این شش سال ۵۰ سد افتتاح شده است و باز هم در دو سال آینده سد‌های دیگری هم افتتاح خواهد شد و تا دو سال دیگر سد‌های ما به بیشتر از ۶۰ سد می‌رسد.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در حاضر امنیت مناطق مرزی کشور و در کنار آن آذربایجان غربی موجب توسعه و آبادانی کشور شده است، اظهار کرد: خوشحالم که این سفر‌ها در حال حاضر برای امنیت منطقه نیست، بلکه برای توسعه و آبادانی این سرزمین است. وی اظهار داشت: ما در سال‌های گذشته عمده سفر‌هایی که به مناطق مختلف انجام می‌دادیم برای توسعه امنیت مناطق بود و یکی از این سفر‌ها در سال ۱۳۶۰ توسط کمیسیون دفاع مجلس شورای اسلامی به منطقه پیرانشهر و سردشت انجام شد که اکنون این سفر‌ها تبدیل به آبادانی و امنیت برای مردم شده است.
روحانی اضافه کرد: مناطق مرزی ما یادآور روز‌های ایثار و فداکاری است؛ سفر‌های فراوانی به پیرانشهر و سردشت با آقای هاشمی داشیم و امنیت و آبادانی و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در برهه کنونی مدیون شهدا و ایثارگران است. وی ادامه داد: از لحاظ سیاسی افتتاح طرح‌های عمرانی از پلدشت شروع و تا سردشت ادامه دارد. رئیس جمهوری بیان کرد: این افتتاح‌ها از مناطق آذری نشین در خوی و ماکو آغاز و تا مناطق کردزبان پیرانشهر و سردشت گسترده شده که نشان دهنده وحدت و اتحاد ایرانیان عزیز در این کشور است که لهجه و زبان و گویش مطرح نیست، بلکه پیشرفت و آبادانی این منطقه مهم است.
رئیس جمهوری گفت: از ابتدای دولت یازدهم هر هفته ۳۰ روستای کشور دارای شبکه آب آشامیدنی سالم می‌شود که بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ روستا در طول دولت یازدهم به شبکه آب متصل و آب سالم در اختیار مردم قرار گرفته است. روحانی افزود: در طول دولت یازدهم هر هفته هشت روستای ما برق‌دار شده است و ۱۰ روستای ما هر روز به شبکه گازرسانی متصل می‌شود. وی اظهار داشت: ۳ هزار روستا در سال به شبکه گازرسانی متصل می‌شود و این نشان‌دهنده گازرسانی به ۱۰ روستا در هر روز است.
روحانی تأکید کرد: این اقدامات جزو عملکرد‌های عظیمی است که در طول دولت صورت گرفته و اقدامات دولت باید برای مردم بازگو شود. وی بیان کرد: چهار سال است که ما در گندم خودکفا شده‌ایم و امسال نیز به لطف خداوند خودکفایی ما ادامه دارد. رئیس جمهور با اشاره به اینکه در خوزستان با وجود سیل و خسارت‌های فراوان ۱۵۰ هزار هکتار گندم‌زار از بین رفته است، گفت: احساس دولتمردان این بود که کاهش تولید گندم را در کشور شاهد باشیم که طبق آمار اعلام شده مقدار برداشت گندم در مزارع خوزستان بیشتر از سال گذشته است.
رئیس جمهوری گفت: برخی از اعلام آمار می‌ترسند، زیرا در این صورت نمی‌توانند علیه دولت تبلیغ کنند و اعلام آمار‌های پیشرفت و آبادانی برایشان سخت است. روحانی بیان کرد: دولت صدا و سیما ندارد که تبلیغ کند؛ تنها یک روزنامه و یک خبرگزاری دارد و آن خبرگزاری هم خود را متعلق به نظام می‌داند. وی با اشاره به اینکه دولت جزئی از مردم است، اظهار داشت: مسئولان نظام مفتخر هستند که خادم مردم بوده و برای مردم تلاش می‌کنند. وی ادامه داد: ما ادعا نداریم که کشور بی نقص است؛ نقص داریم و مردم ما در سختی و مشکلات و جنگ اقتصادی و تحریم هستند.
رئیس جمهور اضافه کرد:، اما روحیه فداکاری و اتحاد مردم برای ما افتخار بزرگی است و از خداوند متعال قدرت روزافزون را برای زبان‌های شما خواستاریم تا کشور را هر روز قدرتمندتر کنیم. وی افزود: این به معنای کارآمدی نظام است، خوشحالیم که این نوع سد‌ها با دستور من شروع و با حضور من آغاز شد و بسیار خرسندم که سد سردشت در دولت دوازدهم آغاز و افتتاح شد. روحانی ادامه داد: این همان تلاش‌هایی است که دشمنان نمی‌توانند ببینند و ما نیز در تبیین این کار بزرگ موفق نبودیم و اطلاع‌رسانی آن کافی نیست. وی یادآوری کرد: یعنی روزنامه‌ها، رسانه‌ها و صدا و سیمای ما نتوانسته‌اند به خوبی خبررسانی و اطلاع‌رسانی کنند.

دریاچه ارومیه را دولت احیا کرد
رئیس جمهوری گفت: در کشور ۵۶ سد افتتاح شده و احیای دریاچه ارومیه کار بزرگی است که یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم است. روحانی تأکید کرد: اگر دریاچه ارومیه احیا نشده بود، مردم منطقه کوچ کرده بودند و گرد و غبار نمک منطقه را فرا گرفته و کشاورزی نابود می‌شد. وی افزود: اکنون حجم آب دریاچه ارومیه به بیش از ۵ میلیارد متر مکعب رسیده و این دریاچه زنده است؛ این‌ها همه افتخاراتی است که در سایه همت و تلاش خودمان انجام شده است.
رئیس جمهوری تأکید کرد: امسال نعمت آب و افزایش آب پشت سد‌ها بسیار موجب خرسندی است در حالی که پارسال ۲۴ تا ۲۵ میلیارد متر مکعب آب بود و امسال این رقم به ۴۰ تا ۴۱ میلیارد متر مکعب رسیده است و اکنون روزی است که خداوند نعمتش را برای ما نازل کرده است؛ امروز باید ما نیز معیشت و زندگی مردم را هر چه بهتر سامان دهیم.

برچسب‌ها:

نظر شما