شناسهٔ خبر: 32950149 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

مادورو در جمع نظامیان عنوان کرد؛

حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم

رئیس جمهور ونزوئلا: مذاکرات برای توافق و هماهنگی به خوبی آغاز شده و من حمایت همه مردم ونزوئلا را به منظور حرکت در مسیر صلح می‌خواهم.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از  خبرگزاری فرانسه؛ ­نیکلاس مادورو، روز جمعه در مراسمی در حضور 6 هزار و 500 نظامی در ایالت آراگوا در شمال ونزوئلا گفت: « مذاکرات برای دستیابی توافق های صلح و هماهنگی به خوبی آغاز شده است و من حمایت همه مردم ونزوئلا را به منظور حرکت در مسیر صلح می خواهم ».

حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم حمایت همه مردم را برای صلح خواستارم

رئیس جمهور  این کشور تاکید کرد: « ونزوئلا باید برای این مناقشه ها چاره اندیشی و راه حل هایی در مسیر صلح پیدا کند ».
مادورو در این مراسم گفت: « وزیر ( ارتباطات) خورخه رودریگز و همچنین فرماندار قانونی ایالت میراندا، هکتور رودریگز به نروژ رفته اند تا به نمایندگی از (دولت) ونزوئلا مذاکرات و گفتگو با مخالفان را آغاز و برنامه صلح را برای کشور تدوین کنند ».
مادورو افزود: « می خواهم از دولت نروژ و وزیر امور خارجه این کشور تشکر کنم که هیئت نمایندگی ما را پذیرفته است و از این تلاش صلح حمایت می کند، من به گفتگو و صلح باور دارم ».
وی همچنین گفت: « این هیئت نمایندگی با خبرهای خوش از نروژ باز می گردد، این مذاکرات برای دستیابی به توافق های صلح و هماهنگی بر پایه خوبی آغاز شده است و من حمایت همه مردم ونزوئلا را برای ادامه این مسیر صلح خواستار هستم ».
در این مراسم خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات و هکتور رودریگز فرماندار ایالت میراندا ونزوئلا هم شرکت داشتند.

کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
<div id="video-display-embed-code_3515236"><script type="text/JavaScript" src="https://http://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/2428939/3515236?width=400&height=300"></script></div>
همزمان ارتش ونزوئلا روز جمعه به همراه نیکلاس مادورو, رئیس جمهور این کشور, یک رژه نظامی برای اعلام وفاداری خود برگزار کردند. آنها در این رژه فریاد سر دادند که سلاح به دست منتظر آمریکا هستند. این راهپیمایی در زمان سفر مادورو به ایالت آراگوآ واقع در شمال ونزوئلا برگزار شد.

مادورو در این رژه بیش از یک مایل را با اعضای ارتش به همراه تجهیزات نظامیشان همراهی کرد. وی در این مراسم همچنین جوایزی به اعضای برجسته ارتش اهدا و طی سخنانی از امپریالیسم آمریکا انتقاد کرد.

 

نظر شما