شناسهٔ خبر: 32950099 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات | لینک خبر

شبکه ملی اطلاعات پیشران رشد و توسعه کشور

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم به تاثیر تحقق شبکه ملی اطلاعات در رشد خدمات و افزایش ترافیک و محتوای ملی اشاره کرد.

صاحب‌خبر -

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم حسن هانی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم گفت : تحقق شبکه ملی اطلاعات باعث رشد خدمات ، افزایش ترافیک و محتوای ملی شده است.

وی در ادامه افزود : با توجه به انجام 80 درصدی شرح وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تحقق شبکه ملی اطلاعات بخصوص در ایجاد شبکه فیبر نوری ، ایجاد مرکز داده ، افزایش ظرفیت انتقال و افزایش امنیت زیر ساخت توانسته بستر مناسبی جهت رشد خدمات این حوزه داشته باشد.

هانی همچنین گفت: امروز شاهد به بار رسیدن این شبکه هستیم به قسمی که میزان ترافیک داخلی به بیش از 5 برابر افزایش یافته و نیز ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات در مرکز داده داخلی نیز  بیش از سه برابر شده است و با برقراری تعرفه ترجیحی برای استفاده از محتوای داخلی تاثیر مناسبی در رفتار کاربران داخلی ایجاد شده است .

وی در ادامه افزود : در پی مقابله با حملات اینترنتی با استفاده از بهترین تجهیزات امنیتی تاکنون توانسته ایم صیانت خوبی از از زیرساخت های کشور داشته باشیم و با توجه به این شرایط سال گذشته بیش از دو میلیارد تراکنش بانکی و مالی در این شبکه انجام گرفته است .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه سخنان خود گفت : امروز تمام شهرهای کشور به نسل 4 تلفن همراه و فیبر نوری مجهز شده اند و اکثر روستاهای کشور نیز از ارتباطات ثابت و سیار استفاده می کنند .

هانی سپس به تغییر بازار فن آوری اطلاعات به سوی گوشی های هوشمند اشاره کرد و نمود آن را افزایش سه برابری تولیدات نرم افزار های تلفن همراه در طی دو سال اخیر بیان کرد و گفت با توجه به پیش بینی های انجام شده این بازار هنوز جای رشد و توسعه دارد.

در پایان وی با اشاره به وضعیت مطلوب حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات قم به رتبه چهارم شاخص توسعه ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان اشاره کرد و افزود ، علاوه بر پوشش نسل 4 تلفن همراه در شهر های استان بیش از 170 روستای استان نیز از پوشش تلفن همراه برخوردار می باشد و با برقراری رومینگ تلفن همراه در مناطق روستایی تمامی کاربران اپراتورهای مختلف می توانند از این خدمات استفاده کنند .

نظر شما