شناسهٔ خبر: 32949967 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اعتراض معلمان به عدم افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق + سند

معلمان جدید‌الاستخدام نسبت به عدم اعمال قانون مصوب مجلس برای افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق اعتراض دارند در همین رابطه آموزش‌وپرورش از خطا در صدور احکام و اصلاح آن در این هفته خبر می‌دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ عدم افزایش حقوق طبق قانون مصوب مجلس برای معلمان جدیدی که امسال نخستین سال خدمتشان در مدارس است باعث اعتراض گسترده آنها شده است.

تعدادی از معلمان استخدامی سال 97 با ارسال فیش حقوقی خود، نسبت به عدم افزایش 400 هزار تومانی حقوق معترض هستند.

این فیش کسر 400 هزار تومان از فیش حقوقی معلمان را نشان می‌دهد.

طبق قانون مصوب مجلس در سال 98 باید به تمام کارمندان دولت 400 هزار تومان به صورت ثابت اضافه شود اما برای معلمان استخدامی سال 97 فقط 270 هزار تومان اضافه شده است.

علی الهیار ترکمن؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش معتقد است که طبق قانون باید به حقوق تمام کارمندان رسمی و پیمانی 400 هزار تومان اضافه شود.

خبرنگار تسنیم چرایی انجام چنین اشتباهی در وزارت آموزش‌وپرورش را جویا شد؛ بنابر آنچه به صورت غیررسمی اعلام شده است، اشتباهی در صدور احکام صورت گرفته و اشتباهی در محاسبه میزان افزایش حقوق صورت گرفته است که این امر در مورد تعداد زیادی از معلمان جدید‌الاستخدام صدق می‌کند که این هفته، احکام آنها اصلاح خواهد شد و این دسته از معلمان حداقل 440 هزار تومان باید افزایش حقوق داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما