شناسهٔ خبر: 32935326 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

چای ایرانی توان رقابت با نمونه مشابه خارجی را دارد

استاندار گیلان تأکید بر قابل‌رقابت بودن چای ایرانی با چای‌ خارجی گفت: دولت با حذف یارانه دولتی برای چای، گام بسیار خوب و مؤثری در رونق این صنعت در کشور برداشته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مصطفی سالاری شامگاه پنج‌شنبه در نشست با دست‌اندرکاران صنعت چای گیلان با بیان اینکه باید از فرصت پیش‌آمده در رونق صنعت چای در کشور اظهار کرد: وظیفه دولت و اتحادیه چای‌کاران حمایت از صنعت چای در راستای رشد و‌ رونق این صنعت است که باید وظیفه تمام این نهادها مشخص و از فرصت پیش‌آمده برای تقویت چای ایرانی استفاده شود.

وی با درخواست از چای‌کاران برای تولید برگ‌ چای باکیفیت گفت: دولت با حذف یارانه دولتی برای چای، گام بسیار خوب و مؤثری در رونق این صنعت در کشور برداشته که باید این امر توسط چای‌کاران حفظ شود. 

استاندار گیلان با اذعان به اینکه مردم از چای باکیفیت ایرانی بیشتر استفاده می‌کنند تصریح کرد: گیلان به دلیل شرایط خاص زیست‌محیطی دارای باغات چای بسیار خوبی  است که می‌تواند منجر به تولید چای درجه‌یک باکیفیت شده و منجر به استفاده بیشتر مردم از چای داخلی نسبت به چای خارجی می‌شود.

سالاری با تأکید بر قابل‌رقابت بودن چای ایرانی با چای خارجی بیان کرد: اگر چای‌کاران رغبت بیشتری در تولید چای باکیفیت به خرج دهند رقابت میان کارخانه‌داران بیشتر شده و درنهایت منجر به‌ صادرات زیاد چای می‌شود.   

وی لازمه حفظ رونق صنعت چای در استان را همدلی و اتحاد مسؤولین دانست و افزود: اگر بتوانیم با تشکیل سازوکار مناسب مانند نوع نرخ‌گذاری، استفاده از آبیاری نوین و حمایت از کیفی سازی، رغبت چای‌کاران را برای کاشت چای بیشتر کنیم این صنعت روند رو به رشد خود را ادامه می‌دهد.‌  

انتهای پیام/84008

برچسب‌ها:

نظر شما