شناسهٔ خبر: 32932904 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

حمایت از سرمایه‌گذاران دغدغه اصلی مدیران اردبیل باشد

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: امروزه در دستگاه قضا با حجم زیادی از پرونده‌هایی روبه‌رو هستیم که ریشه در وضعیت اقتصادی خانواده‌ها دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ناصر عتباتی عصر امروز در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذار و تسهیل‌گری امور مربوط به بخش خصوصی و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها به جهت نقش‌آفرینی در جلوگیری از وقوع ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی باید دغدغه اصلی مدیران دولتی باشد.

وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی نقش اصلی در بروز آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کنند، گفت: امروزه در دستگاه قضا با حجم زیادی از پرونده‌هایی روبه‌رو هستیم که ریشه در وضعیت اقتصادی خانواده‌ها دارد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: برخورد قهری با مجرمان در سوی متقابل زمینه‌ساز بروز مشکلات برای خانواده فرد بزهکار و در نهایت تبدیل به یک آسیب اجتماعی در قامت جدید می‌شود که پیشگری از بروز این موارد می‌تواند نقش اساسی در کاهش این آسیب‌ها را بر عهده داشته باشد.

عتباتی تصریح کرد: ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی خانواده‌ها یکی از موارد مهم برای جلوگیری از وقوع ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل نیز در این دیدار اظهار کرد: اردبیل یکی از استان‌های پیشتاز در بحث عدم بروز تنش‌های کارگری است که این مهم به واسطه نقش آفرینی مهم رئیس کل دادگستری استان در کسوت دادستانی در راستای حل و فصل مسائل و مشکلات مربوط به حوزه کارگری به دست آمده است.

قاسم رحیمی با تبریک انتصاب دادستان اردبیل به سمت رئیس کل دادگستری استان گفت: دستگاه قضا یکی از اهرم‌های مهم و محوری در حمایت از امر سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به نقش تسهیلگری دولت در اشتغال افزود: طبق قانون دستگاه‌های دولتی فقط با تسهیلگری و فراهم کردن زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری می‌توانند وارد عرصه شوند و عملا ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری به عهده بخش خصوصی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به جایگاه‌های مراجع حل اختلاف و هیئت‌های تشخیص در بحث شکایات کارگری بیان کرد: حضور دادستانی‌های شهرستان در این جلسات یکی از موارد مهم برای دفاع از حقوق کارگران و کارفرمایان استان است.

انتهای پیام/ ت

نظر شما