شناسهٔ خبر: 32929659 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت کشور | لینک خبر

علیرضا رزم حسینی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان؛

فضای کسب و کار پایین زیبنده خراسان رضوی نیست

علیرضا رزم حسینی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به وضعیت پایین کسب و کار استان نسبت به برخی از استان های کشور گفت: زیبنده خراسان نیست که فضای کسب و کار پایینی داشته باشد، امیدواریم در سال جاری این روند را بتوانیم تغییر بدهیم.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به دو ابلاغ بخشنامه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور گفت: در یکی از این دو بخشنامه که مربوط به امور گمرکات است 18 مورد تسهیلات برای رونق تولید ذکر شده که می تواند امر صادرات و واردات را تسهیل کند و بخشنامه دوم مربوط به تامین اجتماعی 17 نکته ذکر شده است که نهایتا امر تولید را تسهیل خواهد کرد .
وی اذعان کرد: زیبنده خراسان نیست که فضای کسب و کار و سلامت اداری پایین در مقایسه با برخی از استانها را داشته باشد لذا امیدواریم در سال جاری این موضوع را با همکاری های صورت گرفته بتوانیم تغییر بدهیم .
رزم حسینی از سفر اخیر رئیس مجلس به استان تشکر کرد و افزود: در جلسات مشترک، ایشان پیشنهادات بسیار جدی در رفع موانع سرمایه گذاری در استان مطرح کردند که امیدوارم بخش زیادی از این پیشنهادات را در استان بتوانیم اجرایی بکنیم .
  استاندار خراسان رضوی ادامه داد: آمادگی کامل داریم که کمیته مربوطه در اتاق بازرگانی استان اطلاعات مربوط به کسب و کار دستگاه به دستگاه را به ما اعلام کنند تا ما با کمک مدیران بتوانیم رتبه کسب و کار استان را در سال جاری ارتقا بدهیم .
وی در همین رابطه اضافه کرد: در خصوص همکاری دستگاه های اجرایی در  افزایش کسب و کار به آنها ابلاغ خواهیم کرد تا مدیران مربوطه تلاش کنند  فضای کسب و کار را با توجه به الزاماتی که در قانون مشخص شده تغییر دهند .
رزم حسینی گفت: با توجه به مرز افغانستان و ترکمنستان و کشورهای همسایه فرصت خوبی در استان وجود دارد تا بتوانیم صادرات را افزایش بدهیم و هم کالاهایی را که مورد نیاز کشور است را با واردات تامین کنیم .
  وی اظهار کرد: از دستگاه محترم قضایی استان تشکر می کنم که تلاش جدی در جهت حمایت از تولید کارخانجات انجام می دهد و نگاه آن ها بر عدم تعطیلی دستگاه های اقتصادی و تعامل با آنها است .
در ادامه این جلسه رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: امسال رتبه استان در مولفه های کسب و کار  نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است و در بین استان های کشور وضعیت مطلوبی نداریم .
غلامحسین شافعی افزود: روند حرکت ما به صورتی است که بسیاری فکر می کنند شفافیت جریمه دارد این در حالی است که تقویت این حالت خطر بزرگی می تواند محسوب شود و برای آن فکری باید کرد .

نظر شما