شناسهٔ خبر: 32929507 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

رسانه چيني:خودکفايي رمز پيروزي ايران بر تحريم ها است

صاحب‌خبر -
خبرگزاري آريا - پکن- ايرنا- يک رسانه چيني در تحليلي خاطرنشان کرد ايران با خودکفايي و رفتن به سمت توليدات بيشتر مي تواند بر همه تحريم هاي آمريکا فايق آيد.

روزنامه گلوبال تايمز روز پنجشنبه نوشت وقتي به ايران مي رويد تعجب مي کنيد که مردم با آرامش در سايه تحريم ها زندگي مي کنند و فروشگاه ها داراي مواد کامل و مايحتاج مردم هستند و رستوران ها مملو از مشتري است.
گزارش خاطر نشان مي کند اصولا کشورهايي که در زمينه مايحتاج غذايي خود داراي خودکفايي هستند داراي ثبات اجتماعي مي باشند و ايران در اين زمينه سرآمد است و جالب تر اينکه بهاي بسياري از مواد غذايي در ايران به مراتب از کشورهاي ديگر کمتر است.
رسانه چيني از وجود منابع غني غله، چغندر و برنج در ايران خبر داده و آورده است: ايران سرزمين با برکتي است پهناور است ايران هميشه يکي از قطب هاي مهم کشاورزي بوده است و با برنامه ريزي صحيح تر مي تواند يکي از بهترين منابع توليد مواد کشاورزي و غذايي در جهان باشد و همين اکنون هم جايگاه شايسته اي دارد.
روزنامه ارگاني چين با اشاره به رفتن ايران به سمت خودکفايي مي نويسد: ايران از سال 2004 ميلادي به اين طرف در زمينه توليد گندم خودکفا شد ايران از آن زمان با 45 سال وابستگي به واردات اين محصول وداع کرد و توانست يک ميليارد دلار از درامد سالانه اش را در داخل حفظ کند.
گلوبال تايمز با اشاره به اينکه ايران يک صادر کننده برنج نيز هست، افزود: از لحاظ منابع غذايي ايران يک قدرت بي نظير است در جهان کمتر کشوري را مي توان در اين زمينه با ايران يکسان دانست همه مواد غذايي در ايران به وفور در دسترس است مرکبات و خشکبار و ميوه و هر چه شما در انديشه داشته باشيد در عرصه مواد غذايي در ايران وجود دارد.
روزنامه با اشاره به اينکه توليد کشاورزي ايران که در سال 2013 ميلادي 97 ميليون تن بود در 2017 ميلادي به 122 ميليون تن رسيده است، افزود: ايران البته هنوز به واردات ماشين آلات و کود کشاورزي نياز دارد اما اينطور نيست که اين مواد تاثير زيادي بر ثبات تامين مواد غذايي در کشور داشته باشد.
رسانه چيني تاکيد کرد که سامانه کشاورزي بخشي از قدرت ايران است ايران در زمينه بانکي در داخل هم پيشرفت هاي بي نظيري داشته است ايران در توليد سوخت و بنزين و داشتن منابع گازي نيز يک قدرت بزرگ است اين کشور آنقدر قدرت و خودکفايي دارد که بتواند از تحريم ها عبور کند.
آساق**231**1904**
انتهاي پيام /*

نظر شما