شناسهٔ خبر: 32928109 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

گزارش اختصاصی؛

نمایشگاه بین المللی کشاورزی جمهوری آذربایجان با حضور ایران در باکو

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و محصولات غذایی جمهوری آذربایجان باحضور 31 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در باکو افتتاح شد.

صاحب‌خبر -
به گزارش سرويس بين الملل  خبرگزاری صداوسیما از باکو؛ بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و محصولات غذایی جمهوری آذربایجان باحضور 31 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی باکو افتتاح شد.
بیش از 400 واحد تولیدی از 31 کشور جهان در این نمایشگاه توانمندی های خود را در حوزه کشاورزی ،صنایع غذایی و دامی به نمایش گذاشته اند.
از کشورمان هم دو واحد تولیدی شامل تولید کننده تراکتورهای باغی و زراعی سبک و سنگین و تولید کننده انواع محصولات پلاستیکی در نمایشگاه باکو حضور یافته است.
بازاریابی و صادرات به جمهوری آذربایجان و کشورهای مشترک المنافع از جمله اهداف حضور شرکت های ایرانی در این نمایشگاه است.
جمعی از فعالان اقتصادی و تجاری در حوزه کشاورزی و دامداری کشورمان هم با هدف آشنایی با آخرین وضعیت بازار صنایع و تولیدات زراعی، باغی و دامی به بازدید از این نمایشگاه بین المللی برگزار شده در همسایه شمالی آمده اند.
در این نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات مورد نیاز برای امور آبیاری و آبرسانی، گلخانه ای، دامداری، خوراک دامی، بذرها، دستگاههای آزمایشگاهی کشاورزی، داروهای دامپزشکی و انواع محصولات کشاورزی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
این نمایشگاه سه روزه با توجه به سیاست های اخیر جمهوری آذربایجان در زمینه توسعه بخش کشاورزی یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در بخش کشاورزی است که تاکنون در این کشور برگزار شده است.
<div id="video-display-embed-code_3510963"><script type="text/JavaScript" src="https://http://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/2427950/3510963?width=340&height=240"></script></div>
 
مصاحبه ها 
 جلیل هاشمی- تولید کننده تراکتورهای زراعی و باغی سبک و سنگین
 غلامحسین خلیلی میلانی - تولید کننده محصولات پلاستیکی
فعالان اقتصادی ایرانی
 فعال تولیدات دامی از ایران
 

نظر شما