شناسهٔ خبر: 32926174 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس کل دادگستری قزوین:

۴۹ نفر محکوم جرایم غیرعمد از شهرستان البرز در زندان به سر می‌برند

قزوین- رئیس کل دادگستری قزوین گفت: ۴۹ نفر با بدهی حدود ۱۶ میلیارد تومان از شهرستان البرز در زندان به سر می‌برند که امیدواریم با کمک خیرین شرایط خروج از زندان را برایشان فراهم کنیم.

صاحب‌خبر -

حجت الاسلام نورالله قدرتی در حاشیه جشن گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد که در شهرستان البرز برگزار شد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم کمکی به بنده‌ای از بندگان خدا ارائه کنیم و حتی اگر آن شخص گناهکار و خطاکار باشد باید با عزمی همگانی برای گره گشایی از مشکلاتش قدم برداریم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: راهکارهای قانونی لازم برای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها وجود دارد البته نباید حتی یک نفر خلاف قانون آزاد شود و کسی خلاف قانون بازداشت شود.

وی افزود: حبس و زندان همیشه جای مناسبی برای اصلاح و مجازات مجرم نیست زیرا حبس آسیب‌های اجتماعی متعددی را هم برای زندانی و هم برای خانواده زندانی در پی دارد از این رو باید کمک کنیم چنانچه شخصی از روی غفلت، ناآگاهی و ناخواسته مرتکب جرم و خطایی شده است همانند کسانی که از روی عمد و سو نیت مرتکب جرایم می‌شوند، مجازات نشوند.

حجت الاسلام قدرتی اظهار داشت: مجازات مجرم گاه در حبس و گاه در آزادی است و این امر باید در باور عمومی جامعه نهادینه شود که همیشه نباید مجرمین در زندان اصلاح شوند بلکه باید این فرصت به آنها داده شود تا در کنار خانواده و جامعه اصلاح شوند.

رئیس شورای مسئولان قضائی استان گفت: همه ما ذاتاً و فطرتا می‌خواهیم که جامعه‌ای با کمترین جرم و آسیب داشته باشیم و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از فرصت‌هایی است که می‌توانیم به این خواسته قلبی خود برسیم.

مقام ارشد قضائی استان تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است تا بتوانیم از فیوضات این ماه پر خیر و برکت الهی هر کدام از ما به نوعی بهرمند شویم و جشن‌های گلریزان نیز همین فرصت را فراهم کرده تا خیرین با نیت‌های الهی خود به کمک کسانی بیایند که چشم انتظار آنها هستند و به دلیل ارتکاب جرایم غیر عمد در زندان به سر می‌برند.

رئیس کل دادگستری قزوین با اعلام اینکه سال گذشته ۲۸۱ نفر با کمک خیرین از زندان آزاد شدند، بیان کرد: ستاد مردمی دیه استان سال گذشته عملکرد قابل قبولی را داشت و توانستیم ۲۸۱ نفر را با بدهی بیش از ۵۱ میلیارد تومان و البته با گذشت حدود ۴۱ میلیارد تومانی طلبکاران از زندان‌های استان آزاد کنیم.

وی افزود: امسال نیز ۳۰۸ نفر در زندان‌های استان با بدهی حدود ۴۱ میلیارد تومان منتظر کمک خیرین استان هستند تا با کمک‌های مالی آنان، بخشش طلبکاران و اعطا تسهیلات موجبات آزادی‌شان فراهم گردد تا به آغوش خانواده بازگردند.

این مقام قضائی استان به آمار زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان البرز اشاره کرد و گفت: سال گذشته توانستیم ۳۷ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان البرز را از زندان آزاد سازیم و امسال نیز ۴۹ نفر با بدهی حدود ۱۶ میلیارد تومان از شهرستان البرز در زندان به سر می‌برند که امیدواریم بتوانیم با کمک خیرین این شهرستان شرایط خروج از زندان را برایشان فراهم کنیم.

نظر شما