شناسهٔ خبر: 32918529 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

استاندار : مازندران بدون صنعت هم به توسعه پايدار مي رسد

صاحب‌خبر -
خبرگزاري آريا - ساري - ايرنا - استاندار مازندران لازمه توسعه استان را توجه به ظرفيت هاي موجود آن دانست و تاکيد کرد : مازندران با ظرفيت هاي خوب کشاورزي، شيلات، معدن و پايانه صادرات بدون صنعت هم مي تواند به توسعه پايدار دست يابد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، احمد حسين زادگان چهارشنبه شب در جلسه شوراي اداري بابل که در مدرسه خاتم الانبياء (ص) اين شهرستان برگزار شد ، گفت : اين که ما بنشينيم و فرياد بزنيم که چرا صنعت وارد مازندران نشده است تا بتوانيم اين استان را به توسعه پايدار برسانيم ، پذيرفتني نيست.
وي افزود : اگر بتوانيم از ظرفيت هاي موجود در استان بهره بگيريم ، بدون صنعت هم مي توانيم به توسعه پايدار دست يابيم و اين امر با تلاش و همگرايي شدني است.
نماينده عالي دولت در مازندران اظهار داشت : تحريم هاي ظالمانه دشمن بهانه اي شده است تا به سمت اقتصاد بدون نفت پيش برويم و مازندران در اقتصاد بدون نفت مي تواند به موفقت هاي خوبي دست يابد.
وي افزود : امروز نقش مردم در استفاده درست از ظرفيت هاي مازندران بسيار برجسته است و همه مديران موظف هستند تا زيرساخت هاي لازم را براي تحقق رونق اقتصاد بدون نفت فراهم کنند.
حسين زادگان گفت : امروز همدلي و يکپارچگي تمامي دلسوزان نظام اعم از نمايندگان مجلس ، ائمه جمعه و مديران دستگاههاي اجرايي مي تواند زمينه خلق کارهاي بزرگ را فراهم کند و به هيچ عنوان نبايد اجازه دهيم که بخشي نگري و سطحي نگري انرژي ما را هدر دهد و مازندران را از چرخه توسعه عقب براند.
وي با تاکيد بر کنار گذاشتن اختلافات سياسي و سليقه اي ، تاکيد کرد : امروز زمان آن رسيده است که اختلاف ها را کنار بگذاريم و اصلاح طلب و اصولگرا براي برون رفت از مشکلات پيش رو همدل و همصدا پيگير امور باشند.
استاندار مازندران مشارکت واقعي مردم در اقتصاد براي توسعه استان را مهم توصيف کرد گفت : نبايد از ظرفيت هاي بخش خصوصي غافل شويم چرا که دولت به تنهايي نمي تواند تمام مشکلات را برطرف کند و اشتغال پايدار را ايجاد کند.
حسين زادگان افزود : امروز بايد اين فرهنگ در بين مردم نهادينه شود که دولت نمي تواند براي همه جويندگان کار شغل دولتي فراهم کند بلکه با ظرفيت هاي موجود مازندران بايد مردم هم به سمت کارآفريني حرکت کنند.
استاندار مازندران عصر امروز مهمان بابلي ها بود و پيش از حضور در جلسه شوراي اداري ، بر سر مزار شهداي گمنام در دانشگاه نوشيرواني اين شهرستان حضور يافت و با قرائت فاتحه ياد و خاطره شهدا را گرامي داشت.
حسين زادگان قرار است در مراسم تقدير از دست اندرکاران برگزاري نهمين جشنواره بين المللي فيلم وارش در بابل هم که اکنون در حال برگزاري است ، شرکت کند.
7343/1654
انتهاي پيام /*

برچسب‌ها:

نظر شما