شناسهٔ خبر: 32918009 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

به همت مرکز مطالعات و هدایت حرکت های جهادی بسیج سازندگی و با حضور سردار سلامی؛

سامانه جامع و اطلس نیروهای جهادی رونمایی شد/سردار غیب پرور: ۷۸ هزار بسیجی در قالب گروه‌های جهادی به سیل‌زدگان خدمت کردند

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج، عصر امروز مراسم رونمایی از سامانه جامع و اطلس ساماندهی گروه های جهادی، با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ، سردار سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و همچنین مسئولان سپاه و بسیج در سالن رضویه سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

سردار غیب پرور ضمن اشاره به هدف شکل گیری این سامانه؛ از اهمیت ساماندهی نیروهای جهادی خبر داد و گفت: این سامانه به جهت ساماندهی گروه های جهادی مقاومت بسیج شکل گرفته و رسالت ثبت نام و سازماندهی این نیروها را بر عهده دارد که از سیستم سنتی و فراکسیون اداری جلوگیری شود و کاملا هوشمند سازی شود.
در ادامه سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران، با اشاره به رونمایی از اطلس جامع بسیج سازندگی با حضور فرمانده کل سپاه ابراز کرد: در این اطلس ما راه را برای تمام کسانی که از اقصی‌نقاط کشور می‌خواهند در گروه‌های جهادی حضور داشته باشند باز کردیم.

وی ضمن تبیین وابستگی حیات بسیج که در گرو خدمت به مردم است گفت: برداشت ما این است که حیات بسیج در خدمت به مردم است و یکی از بهترین عرصه‌ها، روی‌آوری و اقبال به گروه‌های جهادی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تا اواسط سال ۹۷، شش هزار گروه جهادی داشتیم و امروز این تعداد به ۱۱ گروه جهادی رسیده است خاطر نشان کرد: در جریان سیل فروردین ماه، ۷۸ هزار نفر از مردم به ویژه جوانان فهیم و بصیر ما، در قالب گروه‌های جهادی به سیل‌زدگان خدمت کردند.

سردار غیب‌پرور ضمن تشریح برنامه سال ۹۸ خبر داد: برنامه ما در سال ۹۸ این است که ۱۱ هزار گروه جهادی را به ۳۸ هزار گروه برسانیم بدین ترتیب که هر پایگاه مقاومت یک گروه جهادی داشته باشد، البته ما ۵۱ هزار پایگاه مقاومت داریم که امسال تشکیل ۳۸ هزار گروه جهادی از آنها شدنی است.

وی در ادامه اشاره کرد: در جریان سیل اخیر، گروه‌های جهادی تخصص‌محور مورد استفاده قرار گرفتند و خدمات ارائه شده، متناسب با «نیازهای احصا شده» بود.

سردار غیب‌پرور با اشاره به شرایط کنونی و ضمن اهمیت تکیه بر توان داخلی و همت مسوولان گفت: ما امروز ۵ میلیون دانشجو در کشور داریم که یک میلیون از آنها در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند، این آمار و ارقام را جلوی هر کسی بگذارید متوجه ظرفیت‌های عظیم کشور می‌شود، یک بن‌بست‌هایی در نظام اداری ما وجود دارد که رفع این بن‌بست‌ها خودش یک جهاد است‌.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسیج در عرصه اشتغالزایی جوانان در سال ۹۸ یک گام جهادی برخواهد داشت.

گفتنی است در این محفل که به جهت افتتاح و رونمایی از سامانه جامع اطلاعات جهادگران نیروی مقاومت بسیج برگزار شد، سردار سلامی، سردار غیب پرور، سردار یزدی و تنی چند از فرماندهان بسیج و سپاه استان تهران حضور داشتند.

 

نظر شما