شناسهٔ خبر: 32909241 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: پایگاه خبری مدیریت شهرداری کرج | لینک خبر

تا پایان سال:

170 هکتار به اراضی جنگلکاری باغستان اضافه می‌شود

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردار کرج گفت: با اتمام 170 هکتار جنگلکاری جدید، وسعت جنگل‌های باغستان به هزار هکتار می‌رسد.

صاحب‌خبر -

پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز،اظهار کرد: جنگلکاری باغستان هم اکنون در حال انجام است و تا پایان اردیبهشت ۷۰ هکتار از آن به پایان می‌رسد.

این مسئول توضیح داد: تا پایان سال هم  ۱۷۰ هکتار دیگر از این اراضی جنگلکاری می‌شود و به این ترتیب سرانه فضای سبز کرج به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

وی  با اشاره به اینکه تمامی فصول سال برای جنگلکاری مناسب نیست،خاطر نشان کرد: با پایان اردیبهشت پروژه جنگلکاری این اراضی متوقف و با آغاز فصل پاییز مجددا از سرگرفته می‌شود.

بضاعتی ابراز کرد: با کاشت این ۱۷۰ هکتار، مجموع مساحت جنگلکاری باغستان به هزار هکتار می رسد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردار کرج با اشاره به گونه‌های کاشته شده در این اراضی گفت: درختان کاشته شده در این جنگل شامل سوزنی برگانی مثل کاج، سرو نقره‌ای، سرو تبری و پهن برگانی که به شرایط نامناسب خاک و کم آبی مقاومند، هستند.

وی اضافه کرد: سنجد، عناب، توت نرک، زیتون تلخ نیز در دیگر گونه‌های کاشته شده دراراضی باغستان هستند.

این مسئول با اشاره به روش آبیاری این جنگلها توضیح داد: آبیاری این اراضی به صورت صقلی و توسط ایستگاه‌های پمپاژی که آب را در مخازن فلزی پمپ کرده و از مخازن به شیرهای آبیاری انتقال می‌دهند، انجام می‌شود.

نظر شما