شناسهٔ خبر: 32858745 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

با رأی نمایندگان صورت گرفت؛

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از بانک شهر

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه تشکیل، خرید ساختمان‌ها، جذب نیرو و اعطای تسهیلات توسط بانک شهر موافقت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از نحوه تشکیل، خرید ساختمان‌ها، جذب نیرو و اعطای تسهیلات توسط بانک شهر با 106 رأی موافق، 63 رأی مخالف و چهار رأی ممتنع موافقت کردند.

زهرا سعیدی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی محورهای درخواست تحقیق و تفصحص را در هشت محور تشریح کرد و گفت: بررسی نحوه گرفتن زمین و ساختمان از شهرداری تهران و شهرداری‌های دیگر، بررسی اقدامات شرکت مسکن و ساختمان جهان وابسته به بانک شهر و بررسی اقدامات مرتبط با خط 6 مترو از جمله این موارد است.

وی همچنین بررسی نحوه پرداخت و خرید پروژه مگامال، بررسی نحوه صدور پروانه ساختمانی برای ساختمان‌های بانک، بررسی اعطای تسهیلات بانکی به شهرداران و مدیران شهرداری، بررسی اهلیت مدیران بانکی، بررسی نسبت مدیران بانک و مسئولان شهرداری و نسبت‌های احتمالی فامیلی میان کارکنان بانک و مقامات شهرداری را از دیگر محورهای تحقیق و تفحص از بانک شهر عنوان کرد.

لازم به ذکر است؛ نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده مردم قم نمایندگان متقاضی این تحقیق و تفحص هستند.

انتهای پیام/4034/4123/

نظر شما