شناسهٔ خبر: 32817148 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

معاون اشتغال کمیته امداد استان قزوین خبرداد؛

ارائه بسته تشویقی کمیته امداد برای جذب نیروی کار جدید

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: این نهاد در ادامه اجرای بسته‌های تشویقی خود، همچنان از کارفرمایان برای به کار گیری نیروی کار جدید از بین مددجویان تحت حمایت این نهاد، حمایت می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی در گفت‌وگو با صبح قزوین اظهار کرد: نگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) در ارائه خدمت به نیازمندان تنها به تأمین کمک هزینه معیشت آنها نیست بلکه لازم است این رویکرد با عزت نفس و تکریم مددجو فراهم شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، توانایی های مددجویان مستعد اشتغال احصاء شده و با ارائه آموزش‌های مورد نیاز و براساس علاقه فرد متقاضی، زمینه اشتغال آنها فراهم می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خداوند انسان کوشا و تلاشگر را دوست دارد بنابراین تلاش میکنیم تا ولینعمتان تحت حمایت بتوانند خود را بازیابیی کرده و نقش شایسته و متناسب با شرایط خویش را در جامعه ایفا کنند و قطع به یقین چنین رویکردی منجر به زندگی توأم با عزت نفس آنان منجر خواهد شد.

وی افزود: امروز کمیته امداد در حال ارائه شیوه های مختلف درآمدزایی به مددجویان است که در این زمینه با ارائه مشاوره‌های اولیه و حین کار و همچنین پرداخت تسهیلات با اتخاذ شرایط تنفس در پرداخت اقساط، از مددجویان فعال حمایت می کند.

دهقانی محمدآبادی توضیح داد: در گذشته مددجویان با ارائه عناوین شغلی و داشتن مدارک مرتبط می‌توانستند از تسهیلات خوداشتغالی این نهاد استفاده کنند ولی هم اکنون سیاست اشتغال‌زایی این نهاد بر پرداخت تسهیلات به طرح‌هایی است که در حوزه تولید متمرکز است و تسهیلات برای طرح های خدماتی تنها به طرح های جدیدی که تاکنون ایجاد نشده، پرداخت می‌شود.

پرداخت 100درصد سهم بیمه کارفرما

وی تصریح کرد: سیاست توانمندسازی مددجویان در نمایی دیگر بر اجرای بسته های تشویفی برای حمایت از کارفرمایان استوار است و همچنان از کارفرمایان برای به کار گیری نیروی کار جدید از بین مددجویان تحت حمایت این نهاد، حمایت می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین ابراز کرد: کارفرمایان با بکارگیری هر یک از مددجویان تحت حمایت این نهاد در کارگاه‌های خود از 20میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می‌شوند، کارفرمایان با بکارگیری مددجویان تا سقف پنج نفر از 100میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه بهره مند خواهند شد، علاقمندان می‌توانند برای اطلاع از شرایط دریافت این تسهیلات به دفاتر کمیته امداد امام (ره) در سطح استان مراجعه کنند.

وی اعلام کرد: بسته تشویقی دیگر این نهاد برای کارفرمایانی که نیروی کار از بین مددجویان تحت حمایت جذب کنند، در سال نخست 100درصد سهم بیمه کارفرما و در سال دوم 50درصد این سهم را کمیته امداد پرداخت می‌کند.

این مسئول یادآورشد: کمیته امداد استان قزوین این آمادگی را دارد حتی برای کارفرمایان متناسب با شغل مورد نیاز، آموزش‌های فنی و حرفه ای به مددجویان ارائه دهد و سپس نیرو را معرفی کند تا زمینه اشتغال مطلوب تر را برای جامعه هدف رقم بزند.

انتهای پیام/

نظر شما