شناسهٔ خبر: 32499275 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رشد ۲۳ درصدی فروش؛

سیاست‌های ترامپ سود و ارزش سهام لاکهید مارتین را بالا برد

درحالی که سیاست‌های دونالد ترامپ در مورد فروش خارجی اسلحه، تقاضا برای موشک‌ها و هواپیماهای جنگنده را افزایش داده ، شرکت لاکهید مارتین با سود ۳ ماهه فراتر از انتظار روبرو شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، درحالی که سیاست‌های غیر سخت‌گیرانه دونالد ترامپ در مورد فروش خارجی اسلحه، تقاضا برای موشک‌ها و هواپیماهای جنگنده را افزایش داده، شرکت لاکهید مارتین با سود ۳ ماهه فراتر از انتظار روبرو شد.

بزرگترین تأمین‌کننده اسلحه برای پنتاگون، اولین شرکت بزرگ صنایع دفاع بود که هفته گذشته درآمدهای خود را گزارش داد. کارشناسان وال‌استریت پیش‌بینی می‌کردند با توجه به افزایش تقاضای سلاح در جهان، درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته رشد کند. این درحالی است که دولت ترامپ پیشنهاد افزایش سرمایه‌گذاری دفاعی برای سال مالی آینده را مطرح کرده است.

درآمد شرکت لاکهید مارتین در سه ماهه اول امسال به ۱.۷۰ میلیارد دلار یا ۵.۹۹ دلار به ازای هر سهم رسید. این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل، این درآمد ۱.۱۶ میلیارد دلار، یا ۴.۰۲ دلار به ازای هر سهم بود. این درحالی بود که به علت قانون کاهش مالیاتی جدید دولت ترامپ، ۷۵ میلیون دلار سود اضافی از فروش اسلحه، عاید این شرکت شده است.

کارشناسان وال‌استریت پیش‌بینی می‌کردند هر سهم این شرکت ۴.۳۴ دلار درآمد کسب کند.

در ۳ ماهه اول، این شرکت ۱۲.۴ درصد از درآمد خود را به مالیات اختصاص داد، انتظار می‌رود نرخ متوسط مالیات پرداختی شرکت در سال ۲۰۱۹ به ۱۵.۵ درصد برسد.

کل فروش لاکهید مارتین در ۳ ماهه اول با ۲۳ درصد افزایش به ۱۴.۳۴ میلیارد دلار رسید.

پس از این گزارش، سهام لاکهید مارتین ۶.۶ درصد جهش کرد و هر سهم آن به قیمت ۳۳۶.۲۳ دلار معامله شد.

در اول آوریل، طی توافقی که بخشی از کارگزاری آن با ترامپ صورت گرفت، واحد موشکی شرکت لاکهید مارتین برنده قرارداد ۲.۴ میلیارد دلاری ساخت موشک‌های تاد شد، که انتقادات زیادی برای تحویل بسیاری از این موشک‌ها به عربستان سعودی، متوجه دولت ترامپ شده است.

آمریکا در نظر دارد فروش هواپیمای اف ۳۵ ساخت شرکت لاکهید مارتین را به ۵ کشور دیگر توسعه دهد. این کشورها شامل رومانی، یونان و لهستان می‌باشند.

نظر شما