شناسهٔ خبر: 32499221 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

دولت سریلانکا اعلام کرد؛

شمار قربانیان حملات خونین سریلانکا کمتر از تعداد اعلام شده است

دولت سریلانکا اعلام کرد که شمار قربانیان حملات خونین این کشور کمتر از تعداد اعلام شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، دولت سریلانکا اعلام کرد شمار قربانیان بمبگذاری‌های زنجیره‌ای در این کشور در روز یکشنبه هفته جاری عید پاک حدود ۱۰۰ نفر کمتر از تعدادی است که پیش‌تر اعلام شده بود.

شمار قربانیان این حملات تروریستی تا اعلام وزارت دفاع سریلانکا ۳۵۹ نفر گزارش شده بود. بدین ترتیب و بنا به اعلام وزارت دفاع این کشور شمار قربانیان حدود ۲۵۳ نفر بوده است.

دشواری ناشی از تشخیص اعضای بدن و شناسایی اجساد قربانیان در محل بمبگذاری و نیز اطلاعات غلط سردخانه‌ها دلیل ارائه شدن آمار نادرست اعلام شده است.

آنیل جاسینگه مدیرکل سازمان بهداشت سریلانکا نیز در این باره گفت: هر آماری تقریبی است، شمار قربانیان می‌تواند ۲۵۰ یا ۲۶۰ نفر باشد. نمی‌توانم به دقت بگویم. آنقدر اعضای بدن هست که نمی‌توان آمار درست داد.

شمار مصدومان حملات سریلانکا که در چند شهر و خصوصاً کلمبو پایتخت روی داد بیش از ۵۰۰ نفر اعلام شده است.

هدف حملات انتحاری و ۱۰ بمبگذاری در روزهای یکشنبه، دوشنبه و پنجشنبه هفته جاری در شهرهای کلمبو، نگومبو، باتیکالوا و پوگودا چند کلیسا و هتل بود.

هویت ۸ نفر از ۹ مهاجمی که دست به حملات انتحاری در سریلانکا زدند و نیز محمد ظهران واعظی اهل شرق سریلانکا که از او به عنوان مغز متفکر حملات نام برده می‌شود شناسایی شده است.

گروهک تکفیری صهیونیستی داعش مسئولیت انفجارهای مرگبار سریلانکا را برعهده گرفته است.

نظر شما