شناسهٔ خبر: 32499214 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

وقتی دست‌دادن اردوغان و کلچدار اوغلو خبرساز می‌شود +عکس

دست‌دادن اردوغان و رهبر حزب جمهوری خلق به عنوان یک خبر و رویداد مهم مورد توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی ترکیه قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری تسنیم: دست‌دادن اردوغان و رهبر حزب جمهوری خلق به عنوان یک خبر و رویداد مهم مورد توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی ترکیه قرار گرفت.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی. ان. ان ترک٬ دیروز در مراسم پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس دادگاه قانون اساسی ترکیه (دیوانعالی کشور) ٬ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه٬ برای نخستین بار پس از حمله به کمال کلچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ با او دست داده و سلام و احوالپرسی کرد.

وقتی دست‌دادن اردوغان و کلچدار اوغلو خبرساز می‌شود +عکس

با آن که دست دادن دو سیاست‌مدار مخالف در یک کشور٬ به خودی خود٬ یک رویداد عجیب نیست، اما با توجه به هجمه‌های تبلیغاتی گسترده اردوغان علیه کلچدار اوغلو و متهم کردن او به خیانت و همدستی و همپیمانی با تروریست‌های تجزیه‌طلب، دست‌دادن این دو نفر٬ به عنوان یک خبر و رویداد مهم مورد توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزوین ترکیه قرار گرفت.

بیشتر بخوانید

اخراج یک عضو آکپارتی به دلیل حمله به کلچدار اوغلو

اردوغان چند روز پیش اعلام کرده بود: انتخابات به پایان رسیده و حالا زمان آن است که آهن سرخ و گداخته را سرد کنیم و به ائتلاف ترکیه بیاندیشیم.

این سخنان اردوغان از سوی هم‌پیمان او یعنی دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی مورد انتقاد قرار گرفته و اعلام کرد: نام ائتلاف ما جمهور است. ائتلاف ترکیه چه ابعادی دارد باید در مورد آن توضیح داده شود.

نظر شما