شناسهٔ خبر: 32499207 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

فایننشال تایمز: امارات و عربستان مانع واگذاری قدرت به غیرنظامیان در سودان هستند

روزنامه فایننشال تایمز با اشاره به حمایت های مالی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از شورای انتقالی نظامی سودان نوشت: امارات وعربستان از واگذاری قدرت از این شورا به یک نهاد غیرنظامی جلوگیری می کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی با عنوان "همپیمانان عرب در خلیج فارس از حکام نظامی انتقالی در سودان حمایت می کنند"، نوشت: حکام کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که از عمرالبشیر رئیس جمهور سابق سودان حمایت کردند، اکنون تهدید می کنند که با حمایت اقتصادی از شورای نظامی، جلوی بازگشت به حکومت مدنی در سودان را خواهند گرفت. این درحالی است که تظاهرکنندگان سودانی به شورای نظامی به عنوان بخشی از رژیم سابق می نگرند.

براساس این گزارش، اپوزیسون سودان تظاهرات گسترده ای را روز پنجشنبه برای تاکید بر لزوم تحویل قدرت به یک اداره مدنی در این کشور برگزار کرد اما حمایت مادی عربستان و امارات سودان بعد از 9 روز از سرنگونی البشیر، فشار بر شورای انتقالی را کاهش داده است.

امارات و عربستان تعهد کردند که 500 میلیون دلار به بانک مرکزی سودان برای حمایت از ذخیره نقدی این کشور که در آستانه تمام شدن است، کمک کنند.

دو کشور همچنین مواد غذایی، دارو و فرآورده های نفتی به سودان ارسال خواهند کرد.

"روزالیند مارسدن" نماینده سابق انگلیس در سودان به روزنامه فایننشال تایمز گفت: حمایت دولت های عرب حوزه خلیج فارس از شورای انتقالی نظامی در وهله اول با هدف باقی ماندن نیروهای سودانی در جنگ یمن است و شورای نظامی سودان نیز به سرعت این مسئله را تایید کرد.

براساس این گزارش، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای انتقالی نظامی نقش اساسی را در استقرار نیروهای سودانی در یمن در سال 2015 میلادی ایفا کرد.

وی گفت: البشیر در مقابل استقرار نیروها در یمن از چهار سال پیش پول می گرفت. کمک های جدید حکام عرب خلیج فارس به سودان بحران اقتصادی این کشور را کاهش خواهد داد اما تظاهرات کنندگان را خشمگین خواهد کرد زیرا مخالف کسب هرگونه حمایت مادی خارجی از سوی دولت نظامی موقت هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما