شناسهٔ خبر: 32499199 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

توسط نصیر حیدریان

بنیاد رودکی 2 مسترکلاس ویژه برگزار می کند

مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی دو مسترکلاس موسیقی را توسط نصیر حیدریان برگزار می کند

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، مستر کلاس آنسامبل سازهای بادی (چوبی و برنجی) برای نوازندگان ارکسترهای ملی و سمفونیک، هنرجویان هنرستان‌ها، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های آزاد در نظر گرفته شده است. همچنین با توجه به حمایت بنیاد رودکی از نوازندگان سازهای بادی، کلیه شرکت کنندگان از 30 درصد تخفیف و دانشجویان و هنرجویان هنرستان‌های موسیقی از 50 درصد تخفیف ویژه بهره‌مند خواهند شد.
در پایان این دوره، برای گروه های برگزیده کنسرتی در تالار رودکی برنامه ریزی شده است.
بنیاد رودکی مستر کلاس رهبری ارکستر (تکنیک و اصول رهبری ارکستر) را نیز برگزار خواهد کرد.
سمفونی شماره 3 مندلسون برای رپرتوار این دوره در نظر گرفته شده است.
شرکت کنندگان می‌توانند در تمرینات ارکستر سمفونیک به رهبری نصیر حیدریان حضور یابند.
همچنین سایر علاقه مندان می توانند به صورت غیر فعال در این مستر کلاس شرکت کنند.
شرکت کنندگان در این دوره ها گواهی پایان دوره از بنیاد رودکی را دریافت خواهند کرد.
متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز آموزش بنیاد رودکی به نشانی www.bramoozesh.ir، اینستاگرام این مرکز به نشانی roudaki-education مراجعه و یا برای مشاوره و ثبت نام با شماره های 61 و 9-66743358 ، 09125789957 تماس حاصل کنند.
نصیر حیدریان ساز ترومبون را در هنرستان موسیقی فرا گرفت و سپس در وین اتریش به تحصیل رهبری ارکستر و اپرا پرداخت. وی رهبری ارکسترهای آندره زایته، سازهای بادی دانشگاه گراتس، اپرای شهر گراتس، ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک جوانان ونزوئلا، ارکستر سمفونیک بازل، ارکستر سمفونیک جوانان جهان، و رهبری ارکستر چند اپرا در شهرهای بازل، زوریخ، بن، مونیخ و بارسلون، تالار بتهوون و ارکستر مجلسی مونیخ را در کارنامه کاری خود دارد. حیدریان همچنین جایزه ای از بنیاد ریشارد واگنر در سال 1999 دریافت کرده است. حیدریان اکنون به عنوان استاد موسیقی در دانشگاه موسیقی گراتس فعالیت دارد.
 
اجرای ارکستر ملی ایران در دو استان کرمان و یزد برای نخستین بار
ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی در استانهای کرمان و یزد کنسرت برگزار می‌کند.
در ادامه سفرهای استانی خود ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی برای نخستین بار 6 و 7 اردیبهشت در میدان گنجعلی خان شهر کرمان و 8 اردیبهشت در سالن وحدت شهر یزد روی صحنه می‌رود.
در این اجرا قطعات؛ اوورتور «آوار»، تبریز در مه، ساغر، گلرخ، سبکبال، چه بگویم، تنهایی، سپید و سیاه ، ستارخان، به یاد صبا – نغمه ترک، سرو زیر آب، خوشه چین، ایران نواخته می‌شود.
این رویداد با همکاری بنیاد رودکی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای کرمان و یزد برگزار می‌شود.

نظر شما