شناسهٔ خبر: 32467989 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

صدور یک بار روادید رایگان عتبات برای هر زائر در سال تکذیب شد

مرتضی آقایی شایعه صدور یک بار روادید رایگان برای هر زائر در طول سال در فضای مجازی را تکذیب کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

 مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار کرد: با توجه به توافقات انجام شده بین مسئولان ایرانی و عراقی صدور ویزای رایگان برای سفر به عتبات عالیات در عراق و اماکن مقدسه کشورمان محدودیت ندارد و هر زائر به هر میزان که بخواهد، می‌تواند اقدام به سفر کند.

وی ادامه داد: براساس آمار و اطلاعات موجود از زمان صدور ویزای رایگان برای زائران سفر به عتبات درعراق و اماکن مقدسه ایران تعداد زائران عراقی به خصوص در ایام شعبانیه افزایش چشم گیری داشته است و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: آمار سفر زائران دو کشور از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است.

آقایی اضافه کرد: هم اکنون نرخ سفر هوایی به عتبات عالیات (با توجه به کاهش مبلغ صدور ویزا) تا ۲۹ اردیبهشت ماه جاری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و از طریق زمینی از یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گفته وی، با توجه به برنامه ریزی‌های انجام گرفته زائران عتبات به مدت ۷ شب و ۸ روز در عراق اقامت داشته می‌توانند از اماکن مقدس عراق زیارت کنند.

آقایی گفت: از این مدت زائران سه شب را در شهر مقدس نجف، سه شب نیز در کربلا و مابقی زمان باقی مانده را به زیارت اماکن شهر مقدس کاظمین و سامرا اختصاص دهند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه مشتاقان زیارت به عتبات می‌توانند برای نام نویسی به یکی از دو هزار و ۶۰۰ دفتر تحت پوشش سازمان حج در سراسر کشور مراجعه کنند، گفت: زائران اعزامی به عتبات عالیات دارای پوشش‌های حمایتی بیمه ای، امنیتی و خدمات پزشکی رایگان هستند.

 

نظر شما