شناسهٔ خبر: 32463719 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

پاسخ احمدی‌نژاد به ادعای جنجالیِ "کارِ انگلیسی‌هاست"

صاحب‌خبر -
فرارو- با یک هفته تاخیر، وکیل احمدی‌نژاد به ادعای مطرح شده درباره جمله جنجالی منسوب به احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه" انقلاب سال ۵۷ کار انگلیس بوده" پاسخ داد.

پس از مدت‌ها بی‌خبری از احمدی‌نژاد هفته گذشته نقل قولی از «عباس امیری‌فر»، نزدیک‌ترین روحانی به احمدی‌نژاد در دوره ریاست‌جمهوری‌اش، جنجال تازه‌ای در فضای سیاسی کشور به راه انداخت.

یادداشتی منتسب به امیری فر درباره سخنانی از احمدی‌نژاد در جلسه‌ای خصوصی مبنی بر اینکه «انقلاب کار انگلیس بود»، در سایت انصاف نیوز منتشر شد.

در این یادداشت به نقل از امیری فر آمده بود: «بنده خودم در این جلسه در ولنجک حضور داشتم و بدتر از موارد فوق را گفتند و به‌دلیل توهین ایشان آن جلسه را ترک کردم و مقدمه قطع ارتباطم با ایشان شد. حالا مختارید باور کنید یا نکنید و به‌قول ما طلبه‌ها فلک‌الخیار».

پس از انتشار گسترده این یادداشت در رسانه‌ها و فضای مجازی، عباس امیری فر در گفتگو با فرارو، آن یادداشت را تکذیب کرد.

او به فرارو گفت: "ماجرا از این قرار است که یک خبری را سایت بصیرت منتشر کرده بود مبنی بر اینکه آقای احمدی‌نژاد گفتند انقلاب ۵۷ کار انگلیسی‌ها بود. بعد نمی‌دانم بر چه مبنایی سایت انصاف نیوز مطلبی را مبنی بر تائید این مسئله به بنده منتسب کرده بود. در صورتی که من اصلا با این سایت مصاحبه‌ای نداشتم و اصل ماجرا از سایت بصیرت آغاز شده بود و هیچ ارتباطی به من نداشت. بعد از این ماجرا طی صحبت‌هایی که با مسئولان سایت انصاف نیوز داشتم، قرار بر این شد که تکذیبیه بنده را هم منتشر کنند. آن‌ها این کار را انجام دادند، اما خیلی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی توجهی به این تکذیبیه نکردند؛ لذا تصمیم گرفتم که از آن‌ها شکایت کنم. "

صبح امروز و با وجود گذشتن یک هفته از این ماجرای جنجالی و تکذیبیه "عباس امیری فر"، جوابیه‌ای از طرف سید عادل حیدری وکیل محمود احمدی‌نژاد به دفتر فرارو ارسال شد. در جوابیه مذکور ادعای عباس امیری فر به شدت تکذیب شده است. متن کامل جوابیه را می‌خوانیم:
 
 
بسمه تعالی
مدیر مسئول محترم سایت خبری فرارو
سلام علیکم
 
احتراما نظر به اینکه در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ اقدام به درج مطالب کذب و توهین آمیز علیه آقای دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری دولت‌های نهم و دهم و عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام با کد خبری ۳۹۶۲۲۱ نموده اید و از قول فردی به نام حجه الاسلام عباس امیری فر بیان داشته اید که موکل انقلاب سال ۱۳۵۷ را کار انگلیس خوانده است و از قول فرد مذکور موکل را متهم به زدن کنایه‌های توهین آمیز به مقام معظم رهبری نموده و در انتها با الفاظ توهین آمیز بر خلاف ادب رسانه‌ای به موکل صریحا توهین نموده اید لذا به استناد ماده ۲۳ قانون مطبوعات مکلف هستید نسبت به درج پاسخ اقدام نمایید و لذا تأکید می‌نماید کلیه مطالب مطروحه و درج شده در رسانه تحت مدیریت حضرتعالی کذب محض بوده و موکل به هیچ عنوان چنین مواضع و سخنانی نداشته است لکن مشخص نیست این اکاذیب و اتهامات که همراه با توهین صریح به موکل بوده است با چه هدف و اغراضی و برخلاف رسالت رسانه‌ای منتشر گردیده؛ بدیهی است موکل تمامی حقوق خود مبنی بر هرگونه اقدام قضای لازم را محفوظ می‌دارد.

سید عادل حیدری
وکیل آقای دکتر محمود احمدی نژاد
پاسخ احمدی‌نژاد به ادعای جنجالیِ

نظر شما