شناسهٔ خبر: 32402216 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: موج | لینک خبر

پیام تسلیت مدیر کل هنرهای تجسمی به مناسبت در گذشت منیر فرمانفرماییان

هادی مظفری به مناسبت درگذشت این بانوی هنرمند پیامی منتشر کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت منیر فرمانفرمائیان نوشته است:

"روز ۲۲ تیرماه سال ۱۳۹۷ بود. روزی نو و تازه برای هنرمندان تجسمی این سرزمین. منیر فرمانفرمائیان بانوی بزرگ نقاشی ایرانی با مقرنس هایش، در ساختمان جدید محک، نه تنها حال بچه های سرطانی، که حال همه آنهایی را که گمشده ای به نام امید دارند، خوب کرد. منیر ۹۶ ساله را با آمبولانس آورده بودند و از روی فرش قرمز جلو بیمارستان با آمبولانس برگرداندند به خانه اش، تا شاید آرام ترین خواب زندگی اش را آن شب کنار تابلو نقاشی که بچه های محک به او هدیه کرده بودند تجربه کند.

آیینه ها چشم و چراغ تاریخ اند. گویی از دل تاریخ سر بر کرده اند به تماشای ما امروزیان. وقتی دستان هنرمندی نقشی بی بدیل می زند از این تکه های درخشان، انگشت حیرت به دهان می نگری که: تاریخ من ... هویت من... زندگی امروز من ...

بانوی هنرمند منیر فرمانفرمائیان، از آن دست هنرمندانی است که حلقه اتصال هنری چندصد ساله را به اندیشه ها و سبک های مدرن هنری گره زده است. بانو فرمانفرمائیان هنر طراحی فرش را از دل سنت یاد گرفت و آن را با آموخته های مرکز هنرهای آوانگارد پاریس درآمیخت تا آنچه محصول هنر اوست در چشم مردمان هنردوست مقبول افتد. 

درگذشت منیر فرمانفرمائیان این بانوی هنر ایران را به خانواده او، خانواده هنرهای تجسمی و خانواده بزرگ مردم ایران تسلیت می گویم و می دانم که آثار او بخش بزرگی از حافظه تصویری هنری و گنجینه هنر معاصر ایران است. حال او آرام ترین خواب خود را تجربه می کند، خوابی ابدی. روحی آرام برای او آرزو می کنم."

گفتنی است زمان و مکان مراسم تشییع و بزرگداشت منیر فرمانفرماییان اعلام خواهد شد.

 

نظر شما